Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose vakar paskelbtas nuosprendis A. J. už svetimo turto sunaikinimą.

A. J. 2020 m. gegužės 6 d. apie 06.00 val., tyčia, siekdamas sunaikinti svetimą – nukentėjusiajai priklausantį turtą, jai priklausančioje sodyboje, esančioje Kėdainių rajone, į plastikinį 1 000 litrų talpos vandens rezervuarą įpylė skysčio su chemine medžiaga, dėl ko nukentėjusiajai naudojantis minėtoje talpoje esančiu vandeniu – palaisčius įvairių daržovių daigus, jie sunyko. A. J. sunaikino nukentėjusiajai priklausančio turto už 1 869,50 Eur.

A. J. kaltu neprisipažino. Teismui paaiškino, kad 2020 m. gegužės 6 d. apeidamas šiltnamius pamatė išpiltus pelenus su vinimis, todėl susinervino, paėmė 100 g chemijos ir supylė ją į nukentėjusiosios bačką. Bet pabuvęs namuose pradėjo galvoti, kad blogai padarė, todėl nuėjo atgal, atsuko bačką, išleido chemiją ir supylė 6 kibirus po 20 litrų vandens, kaskart vis išleisdamas, ir vėl viską užsuko. „Skystį pylė, nes norėjo, kad sunyktų nukentėjusiosios daigai, jo tikslas buvo pakenkti nukentėjusiajai, nes jam nusibodo kaimynų elgesys“, – teigiama teismo nuosprendyje.

Skirdamas bausmę A. J. teismas atsižvelgė į tai, kad jis anksčiau neteistas (teistumas išnykęs), vieną kartą baustas administracine tvarka, nedirba, tačiau, kaip pats patvirtino, augina daržoves ir gauna iš to pajamas, taip pat uždarbiauja užsienyje. „Kaltinamasis nusikalto iš savanaudiškų paskatų, turėdamas tikslą pakenkti nukentėjusiajai, norėdamas, kad nunyktų jų daigai, tai yra siekdamas padaryti jiems žalą“, – nurodyta teismo nuosprendyje.

Teismas A. J. skyrė 3 500 Eur baudą.

Taip pat iš A. J. teismas nukentėjusiajai priteisė 4 663,50 Eur turtinę ir 1 500 Eur neturtinę žalą ir 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos bei 1 500 Eur  advokato išlaidas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Pagal Vaivos Milkeraitienės, Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų teisėjo padėjėjos, pranešimą

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.