„Šuo yra protingas padaras ir jį reikia lavinti. Jei šeimininkas to neatlieka, šuo užsiima saviaukla. Pusantrų metų subręsta ir, ką turi genetikoje, tą išleidžia į paviršių“, – sako žinomas kinologas Vytautas Gustaitis, primindamas, kad, netaisyklingai auklėjant gyvūną, šis net gali pulti žmogų. Ypač pavojų kelia agresyvių, pavojingų ir kovinių šunų kategorijai priskiriami keturkojai.

„Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatyme nurodyta, kad įvežti, veisti, įsigyti, parduoti ar perduoti kovinius šunis bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus draudžiama. Deja, kartais žmonės, norėdami turėti būtent tokį augintinį, griebiasi gudrybių ir vizito pas veterinarą metu nurodo, kad tai ne minėtoms veislėms priklausantis šuo, o tik neaiškios kilmės mišrūnas. Tačiau toks neteisėtas draudžiamo laikyti šuns legalizavimas problemos neišsprendžia, nes gyvūnas yra agresyvus iš prigimties ir jo elgesys šeimininkui gali sukelti daug problemų“, – teigia pareigūnai.

Policija baigė tirti incidentą, kurio metu, kaip įtariama, du kovinių šunų kraujo turintys mišrūnai mirtinai sudraskė kaimyno šunis.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad savo augintinius, galimai pitbulterjerus, šeimininkas laikė voljere, tačiau naktį iš voljero juos išleido į aptvertą kiemo teritoriją, o iš ten pasprukę jie kaime puolė kitus šunis ir šiuos papjovė.

Už Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą pareigūnai šunų savininkui surašė administracinį nurodymą sumokėti 75 eurų baudą. Kadangi asmuo neturi leidimo pavojingiems ir koviniams šunims bei jų mišrūnams laikyti, o jo laikomi gyvūnai pagal išorinius požymius gali būti kovinio šuns – pitbulterjero – mišrūnai, gyvūnai gali būti atimti.

Parengta pagal policijos departamento inf.