Unguriukus į tvenkinį įleido mažieji mantviliškiečiai, jiems talkino Žuvininkystės tarnybos darbuotojai.

Unguriukus į tvenkinį įleido mažieji mantviliškiečiai, jiems talkino Žuvininkystės tarnybos darbuotojai.

Kėdainių rajone esantis Mantviliškio tvenkinys įžuvintas europiniais unguriukais. Jie, paaugę ir sustiprėję šiame vandens telkinyje, šalies upėmis pradės savo migraciją iki Kuršių marių ir Baltijos jūros.

Įžuvinti tvenkinį unguriukais buvo leista mažiesiems Mantviliškio gyventojams viliantis, kad jaunieji supras ir suvoks, kad visas žuvis reikia saugoti ir žvejoti tik leistinais būdais tam nedraudžiamu metu.

Pasak Žuvininkystės tarnybos direktorės Indrės Šidlauskienės, ungurių veisimo programa vykdoma visoje Europos Sąjungoje, mat pastaruoju metu visame pasaulyje pastebimas spartus šių žuvų išteklių mažėjimas.

„Labai džiugu, kad ir jūsų krašte atliekame visiems naudingus darbus. Lietuva nuo 2011 metų įgyvendina ungurių išteklių atstatymo planą, kurio iniciatorė buvo Europos komisija. Prie šio plano ir išteklių atstatymo turi prisijungti visos šalys narės. Įžuvinimas vyksta visoje Lietuvoje – iki šiol net 110 vandens telkinių yra įžuvinta

Žuvininkystės tarnybos direktorė I. Šidlauskienė.

Žuvininkystės tarnybos direktorė I. Šidlauskienė.

daugiau nei 2 mln. vienetų unguriukų“, – sakė tarnybos direktorė. Pasak jos, buvo nupirkta apie 100 kilogramų apie 1 gramą sveriančių stiklinių unguriukų, kurie iš viso kainavo 50 tūkst. eurų. Visa tai finansavo Europos Sąjunga.

Mantviliškio tvenkinys įžuvintas 1300 vienetų unguriukų.

„Sustiprėję unguriukai upėmis pasieks Baltijos jūrą. Iš ten bandys per penkerius–septynerius metus pasiekti savo nerštavietes Sargaso jūroje ir, tikimės, sėkmingai ten dauginsis. Pasak mokslininkų, Kuršių mariose aptinkami unguriai net 80 proc. atvejų buvo įveisti dirbtinai. Likę 20 proc. – natūraliai. Tad akivaizdu, kad šiai ypač vertingai žuviai reikia žmogaus pagalbos“, – sakė I. Šidlauskienė.

Į vandens telkinį unguriukus buvo leista išleisti vaikams. Kitą dalį žuvelių paleido žuvininkystės tarnybos darbuotojai.

Pasak Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiojo specialisto Alfonso Čeidos, tikimasi, kad paleistos žuvys naujoje vietoje pripras. Natūralu, kad dalis jų žus.

Unguriukai prieš paleidžiant į laisvę. Vienas jų sveria vos daugiau nei gramą.

Unguriukai prieš paleidžiant į laisvę. Vienas jų sveria vos daugiau nei gramą.

Įžuvinimo darbais džiaugėsi ir Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

„Kauno ir Jonavos gyventojai mūsų vandens telkinius giria už tai, kad čia gausu žuvų. Kas dešimt metų yra atliekami vandens telkinių tyrimai, žiūrima, kokios žuvys gyvena, kokių trūksta. Pagal tas rekomendacijas įžuviname trūkstamas žuvis. Šiais metais jau buvo įžuvinti Angirių, Labūnavos, Juodkiškio vandens telkiniai“, – sakė draugijos pirmininkas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.