„Sausio mėnesį ūkininkams teko šokti į sportinius batelius, vasarį – išbandyti slides, o ruošiantis šiam vakarui – ir knygas atsiversti“, – šypsojosi Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas, penktadienio vakarą sveikindamas ūkininkus ir jų šeimų narius, gausiai susirinkusius viešbučio-restorano „Grėjaus namas“ didžiojoje salėje.

Vakaro nugalėtojai – Šėtos seniūnijos ūkininkai.

Čia, pasitikdami Kovo 11-ąją ir minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ūkininkai surengė „Protų kovas“. Į jas susirinko beveik visų rajono seniūnijų atstovai. Net dešimt komandų, kurias sudarė po penkis narius, varžėsi tarpusavyje, kuri teisingiausiai atsakys į klausimus Lietuvos istorijos, žemės ūkio, savivaldos ir kitomis temomis.

Teko pasukti galvas ir dėl to, kodėl Žemė kasdien pasunkėja 400 tonų, bei prisiminti, kas vaizduojama Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vėliavoje.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo ir nugalėtojai – Šėtos seniūnijos ūkininkų komanda „ŠĖTonai“. Antroji vieta atiteko „Pelėdoms“ iš Pelėdnagių seniūnijos, o treti liko „Nugalėtojai“ iš Krakių.

Tai jau trečiasis ūkininkų renginys šiais metais, skirtas paminėti mūsų šaliai svarbias datas. Minėdama Sausio 13-ąją, Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga organizavo krepšinio turnyrą, Vasario 16-osios proga surengė slalomo varžybas Jonavos slidinėjimo trasose, o Kovo 11-ąją nusprendė išsiaiškinti sumaniausius – surengė „Protų kovas“.

Pasak Kėdainių krašto sąjungos pirmininko V. Ivanausko, šiuo renginiu pasitinkama Kovo 11-oji ir minimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis.

 

„Tai mūsų administratorės Jūratės Jodeikienės graži idėja, paskatinusi mus pamiklinti protą ir atsiversti knygą. Manau, ši idėja yra puiki ir pirmasis mūsų blynas neprisvils. Tuo labiau, kad susirinkome ne tik varžytis, bet ir pabendrauti“, – kalbėjo Kėdainių krašto sąjungos pirmininkas.

Su gera nuotaika ir nedideliu jauduliu „Protų kovų“ laukė ir ūkininkų sąjungos nariai. „Labai mėgstame žiūrėti tokio pobūdžio laidas per televizorių, bet dalyvauti tenka pirmą kartą. Todėl įdomu išbandyti save“, – sakė Josvainių seniūnijos ūkininkės Irena, Angelė, Laima, susibūrusios į komandą „Bitutės“. Kaip ir daugelį kitų komandų, josvainietes „pastiprino“ jaunimas, vaikai ir anūkai, kuriems jau yra tekę dalyvauti protų mūšiuose mokyklose.

„Nedalyvavome anksčiau vykusiuose sporto renginiuose, tad nusprendėme prisijungti šį vakarą. Tiesą sakant, specialiai nesiruošėme, atvykome pabendrauti. Labai smagu, nuotaika puiki“, – šypsojosi Dotnuvos seniūnijos Ąžuolaičių kaime ūkininkaujantys Rolandas ir Saulė Liutkevičiai.

„Bitutės“ iš Josvainių seniūnijos.

„Esu kovojęs tik prieš televizorių, žiūrėdamas tokias laidas, – juokavo Dotnuvos seniūnijos  ūkininkas Petras Vaitelis. – O kaip čia seksis, pamatysime, išgirdę klausimus. Žinot, kaip būna – kai sėdi ant sofos ir žiūri televizorių, atrodo, kad viską žinai, o kai tenka pačiam atsakyti, tai visko gali būti… Bet kokiu atveju, atvažiavome gražiai praleisti laiko.”

Azartiškoms „Protų kovoms“ dirigavo šmaikštusis renginių vedėjas Vytautas Mikaitis, o kovų dalyviams koncertavo kėdainietis Valentinas Abarius su grupe.

 

 

Panašios naujienos