Dirbant laukuose neretai pažeidžiamos elektros oro linijų atramos – bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jau užfiksavo pirmuosius pažeidimus. Žemės ūkio technikos vairuotojai raginami elgtis atsakingai bei saugiai, rūpintis savo ir aplinkinių saugumu, laikytis saugaus atstumo nuo elektros atramų, aplink jas manevruoti lėčiau ir itin atsargiai.

„Įsibėgėjus javapjūtei ir į laukus išvažiavus kombainams ar kitai didelių gabaritų žemės ūkio technikai, vis dar pasitaiko elektros atramų kliudymo atvejų. Ši problema yra ne nauja, tačiau šiemet ūkininkai ne tokie atsargūs, statistika fiksuoja jau 8 atvejus, kai technika kliudė elektros oro linijų atramas. Daugiausia nelaimių – Kėdainių ir Biržų rajonuose.

Ūkininkai naudoja didelių gabaritų techniką, todėl manevruodami greta elektros oro linijų atramų, dažniausiai neįvertina technikos gabaritų, apsisukimo spindulio ir tokiu būdu kliudo infrastruktūros elementus.

Jei jau nutinka, kad žemės ūkio technika kliudo elektros oro linijų atramas, įvykio kaltininkai raginami apie įvykį kuo skubiau pranešti ESO, sulaukti atvykstančių ESO darbuotojų, kurie vietoje įvertins pažeidimą ir imsis visų priemonių, kad elektros tinklas kuo skubiau būtų sutvarkytas.

Prireikus bendrovės darbuotojai kartu su pažeidėju užpildo reikiamus dokumentus vietoje. Surašius deklaraciją, siunčiama informacija dėl nuostolių atlyginimo.

Svarbu, jog pažeidus elektros laidus ar atramas, jokiu būdu negalima artintis prie jų ar leisti artintis kitiems asmenims“, – teigiama ESO pranešime.

ESO inf.