Kol nemažai gyventojų mėgavosi atšilusiais orais, ugniagesiai turėjo nemažai darbo – keliose vietose degė pievos, lapų krūvos, kėnis. Tramdyti liepsnų važiuota ir šviesiu paros metu, ir net paryčiais.
Kaip praneša Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė, sekmadienį, apie 10 val., pranešta, kad Dotnuvos sen., Gėlainių k., D. Rudzinsko g. dega lapų krūva, kuri buvo ne tokia ir maža – apėmė 3×3 m plotą. Degę lapai užgesinti.
Apie pusę trijų dienos gesinta 6 arų plote degusi žolė Josvainių k., Ateities g., vakare – 4 arai sausos žolės J. Šarausko g., Nevėžio pakrantėje. Darbuotasi ir naktį. 04.44 val. skubėta į Šėtos g., nes pranešta, kad prie geležinkelio bėgių dega žolė. Ugniagesiai iškviesti pačiu laiku, tad ugnis nespėjo išplisti. Išdegė 2 a žolės.
Užsidegė kėnis
„Sekmadienio vakarą, 21.10 val., sulaukta nerimastingo pranešimo apie gaisrą Kėdainiuose, A. Kanapinsko g. Skambinęs asmuo sakė matantis, jog kaimynystėje atvira liepsna dega pušis ir krūmai, už 20 metrų stovi namas.
Atvykus ugniagesiams, paaiškėjo, kad degė kėnis, jį jau buvo užgesinęs pats savininkas. Žarijos dėl saugumo perlietos vandeniu. Kokiomis aplinkybėmis užsidegė kėnis, nėra nurodyta. Galiu pasakyti tik tiek, kad kėniai, kaip ir kiti spygliuočiai, yra labai degūs, nes juose gausu eterinių aliejų. Pakanka žiežirbos ir ugnis gali lengvai įsiplieksti“, – įspėja Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.
Kaip saugiai naudoti kepsnines ar šašlykines
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai primena, kad kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius ir ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų. Prieš įkuriant ugnį, reikia įvertinti, į kurią pusę pučia vėjas, apžiūrėti, ar nėra šalia kokios tujų gyvatvorės ar kitų lengvai užsidegti galinčių daiktų. Rekomenduojama nenaudoti degiųjų skysčių ugniai įkurti, nes pliūptelėjusi ugnis gali apdeginti rankas, veidą ar drabužius.
Besikūrenančių kepsninių negalima palikti be priežiūros. Pravartu šalia turėti gesintuvą ar bent kibirą vandens pasistatyti, kad būtų kuo užgesinti esant reikalui.
Baigus kūrenti šašlykinę, būtina žarijas perlieti vandeniu. Neatvėsusių pelenų negalima išpilti į plastikinį kibirą ar kur nors ant lauko šalia pastatų, nes yra buvę atvejų, kai vėjas vėl įpučia žarijas ir jos ima rusenti, tolyn nešamos žiežirbos gali sukelti gaisrą.
„Kėdainių mugės“, PAGD ir Kauno PGV inf.