Praėjęs savaitgalis Kėdainių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams buvo darbingas, ypač sekmadienis. Tiesa, kai kuriais atvejais, nepatikrinus ar tikrai kažkas dega, ugniagesiai buvo kviečiami visai be reikalo.

Nukentėjo ir rūkykla

Sausio 17 d., sekmadienį, 01.10 val. ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Kėdainiuose, Uosių gatvėje, pravažiuojant matyti iš namo rūkstantys dūmai. Atskubėjus gelbėtojams atviros liepsnos nebuvo, smilko ir rūko prie kamino besiliečiančios medinės lauko virtuvės konstrukcijos. Ugnis užgesinta, tačiau teko atardyti dalį stogo dangos.

Sekmadienio vakarą, 19.02 val. ugniagesiai skubėjo į Vilainių kaimą, kur vienkiemyje atvira liepsna degė be priežiūros palikta medinė 1,5×1,5 m rūkykla. Gaisro metu ir rūkykla, ir rūkoma mėsa (apie 20 kg) stipriai apdegė, tačiau buvo išsaugotas už aštuonių metrų esantis rąstinis ūkinis pastatas.

Prieš vidurnaktį, 23.51 val., ugniagesiai buvo iškviesti į  Kėdainių Jubiliejaus gatvę, kur kamine degė suodžiai. Vieno aukšto mūrinis namas su mansarda renovuojamas, jame dūmų detektorius dar neįrengtas. Ugniagesiai pabudėjo, kol suodžiai saugiai išdegė.

Niekas nedegė

Sausio 17-ąją, 10.59 val., gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Chemikų gatvėje, iš buto rūksta dūmai. Atvykę ugniagesiai gaisro požymių nenustatė nei namo išorėje, nei viduje. Pranešimas buvo nepagrįstas.

Tos pačios dienos popietę pranešta, jog Kėdainiuose, Mindaugo gatvėje, matomi galimai balti dūmai. Paaiškėjo, kad gaisro taip pat nebuvo, o vaikų lopšelio-darželio „Vaikystė“ pastate komunalininkai tvarkė vandentiekio trasą, todėl darbų metu garavo vanduo.

Panašiai nutiko ir tą patį sekmadienio vakarą, 19.44 val., kai pranešėjas sakė, jog Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje, ant prekyvietės „Giraitė“ stogo mato daug dūmų. Ugniagesiams apžiūrėjus galimą gaisro vietą paaiškėjo, kad nei ant stogo, nei pastato viduje gaisro požymių nebuvo, tik per ventiliacijos angą kilo garai.

Padėjo medikams

Sausio 17-osios vakarą, 22.31 val., Kėdainių greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikai prašė ugniagesių pagalbos. Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje, medikams reikėjo patekti į butą. Tačiau pagalbos neprireikė, nes duris atidarė pats buto gyventojas ir įsileido policijos pareigūnus bei medikus.

Sausio 16 dieną, šeštadienį, 09.49 val. GMP medikai vėl kvietė ugniagesius. Šįkart Kėdainiuose, A. Kanapinsko gatvėje medikams reikėjo pagalbos išnešant 130 kg sveriantį vyrą, kuriam įtariamas COVID-19. Iš buto ligonis buvo išneštas ir įkeltas į GMP automobilį.