Ugniagesiai gelbėtojai treniravosi, kaip gelbėti lede įlūžusį žmogų.

Ugniagesiai gelbėtojai treniravosi, kaip gelbėti lede įlūžusį žmogų.

Užšalus vandens telkiniams, nelaimė gali tykoti ir čia. Tad visą šią savaitę Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai vykdo praktines gelbėjimo darbų ant ledo pratybas. Jos vyksta ant Kėdainių miesto parke esančio Dotnuvėlės upės tvenkinio.

Priešgaisrinėje tarnyboje dirbantys pareigūnai turi būti pasiruošę ne tik teoriškai, bet ir privalo nepritrūkti praktinių gebėjimų. Savo jėgas šią savaitę išbandė visos tarnyboje budinčios pamainos.

Pasak Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Virginijaus Stogevičiaus, užėjus šalčiams ir užšalus vandens telkiniams, gaisrininkai turi operatyviai ir tarpusavyje koordinuodami veiksmus padėti nelaimės ištiktam asmeniui.

Turėjo gelbėti „žmogų“

„Atvykę į tokio pobūdžio iškvietimą, kiekvienas komandoje dirbantis narys privalo turėti ne tik teorinius, bet ir praktinius gelbėjimo įgūdžius. Kuriuos, tik užšalus vandens telkiniams, kasmet atnaujiname“, – sakė tarnybos viršininkas.

Ugniagesiai tariamos nelaimės vietoje turėjo įvertinti įvykio aplinkybes, pasidalinti vaidmenimis ir išgelbėti „nukentėjusįjį“ (tvenkinio viduryje gulėjusį manekeną).

Gelbėjimo darbams naudojamos specialios ledo rogės, kurios neskęsta, yra patogios tiek gelbėtojams, tiek ir nukentėjusiajam. Pasak V. Stogevičiaus, praktikuojantis naudojamos turimos priemonės. Tačiau jų per pastaruosius penkerius metus naujų negauta.

Tiek praėjusią žiemą, tiek ir šį šaltąjį sezoną vykti gelbėti lede įlūžusių asmenų dar neteko.

Tiesa, ugniagesiai neabejingi gyvajai gamtai – prireikus vyksta platinti žiemoti pasilikusiems vandens paukščiams properšų upių lede.

IMG_3736

Ugniagesiai gelbėtojai treniravosi, kaip gelbėti lede įlūžusį žmogų.

Derėtų nepamiršti atsargumo 

Nors kelerias pastarąsias savaites spustelėjo tikras šaltukas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Stasys Okunevičius teigė, kad rajono vandens telkinių ledas jau pakankamai tvirtas, tačiau atsargumo vis dėlto derėtų nepamiršti. „Nors ledas iš pažiūros atrodo tvirtas, derėtų likti atsargiems prie upių intakų bei šaltiniuotų vietų taip pat prie hidrotechnikos įrenginių. Atsargesniems reiktų būti ir ant upių ledo, ypač arti krūmų, medžių, nendrių “, – sakė jis.

Jei įlūžote

Ugniagesiai gelbėtojai perspėja – jei įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę iš kur atėjote, o ne plaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiekti šiltą vietą.

Jeigu pamatėte skęstantį žmogų, tuoj pat šaukite jam, kad skubate į pagalbą. Gelbėjant reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi patieskite slides ar lentą ir šliaužkite ant jos. Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3 – 4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir atsigulę ant ledo sudaryti grandinę iki eketės.

Ištraukus žmogų ant ledo, reikia su juo kuo toliau šliaužti nuo pavojingos vietos ir kaip galima greičiau skendusįjį pristatyti į šiltą vietą. Čia nukentėjusį ištrinti, pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais rūbais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.