Vakar prieš vidurnaktį vienas didžiausių miesto kapinių nušvietė gaisro pašvaistė. Ugniagesiai suskubo malšinti liepsnų, kol šios nepersimetė į pušyną.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai informavo, kad kovo 7 d., 23.07 val. Bendruoju pagalbos telefonu 112 paskambinęs asmuo pranešė, jog Kauno g., miške, šalia kapinių, kažkas dega.

,,Kapinių teritorijoje, atliekoms įrengtoje išbetonuotoje 6×6 m dydžio ir 1,5 m gylio vietoje, degė ir buvo užgesintos sukrautos šiukšlės. Įvykis tiriamas“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Gaisrai kapinėse – ne naujiena

Kaip teigia ugniagesiai, gaisrai kapinėse dažniausiai kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio, nes kapinėse susidarančios atliekos neretai nėra rūšiuojamos, viskas – tiek sudžiūvę augalai, įvairios plastikinės ir popierinės pakuotės (į tokias būna supakuotos žvakės), tiek ir įkaitusios, o kartais net ir neužgesintos žvakės – metama į vieną krūvą, galbūt ir kokią neužgesintą nuorūką kas įmeta, tada ir įsiplieskia gaisras.

,,Jau ne kartą esame gesinę prie kapinių degančius atliekų konteinerius. Buvę net ir tokių atvejų, kai ir ant paties kapo nuo žvakių užsidegdavo medinis kryžius ar kitos degios medžiagos (pvz. eglišakiai), todėl visada patariame atidžiai pasižiūrėti, kad įkaitę paviršiai nesiliestų prie užsidegti galinčių medžiagų“, – įspėja ugniagesiai.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Nuotraukos prierašas

Gaisras kilo tokioje kapinių žaliosioms atliekoms skirtoje duobėje.

,,K. m.“ nuotr.