Pastaruoju metu Kėdainių ugniagesiai net keletą kartų skubėjo tramdyti ugnies, kuri siautėjo kaimiškose vietovėse. Šėtoje gesinant gyvenamąjį namą ir Truskavos seniūnijoje Pauslojyje gesinant ūkinį pastatą ugniagesiams talkino vietos gyventojai – ūkininkai į nelaimių vietas atskubėjo su vandens pilnomis cisternomis, kad padėtų sutramdyti įsisiautėjusią ugnį.

seta_gaisrine_3340Gaisrininkai už tokį pilietiškumą neliko skolingi – jie padėkas įteikė „Vermenos“ bendrovės vadovui Albertui Šilkaičiui, kuris paprašė savo mechanizatorių nuvykti į nelaimės vietą ir atvežti reikiamo vandens. Padėkų sulaukė ir trys pilietiški Šėtos ūkininkai Algirdas Eimontas bei broliai Gintaras ir Gediminas Miliauskai. Ši trijulė padėjo slopinti degantį kaimynų namą.

Pasak Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vado Virginijaus Stogevičiaus, situacija kaimuose yra gana sudėtinga. „Ugniagesiai yra pasiruošę tramdyti ugnį, tačiau jiems koją kiša turima kukli technika. Jų mašinų cisternose telpa tik pusantro kubo vandens. Kad būtų užgesintas atvira liepsna degantis namas, reikia iki 40 kubų vandens, tad matematika paprasta – į vieną gaisravietę privalu atvežti apie 26 cisternas. Todėl mums žmonių, galinčių atvežti vandens nutikus nelaimei, pagalbos labai reikia. Esame dėkingi ūkininkams, kurie metė savo laukų darbus ir su turimais traktoriais atskubėjo pilnomis vandens cisternomis. Turėjome reikiamą pagalbą pačiu būtiniausiu metu“, – pilietiškus kraštiečius gyrė V. Stogevičius.

Rajono meras Saulius Grinkevičius ir Šėtos seniūnas Petras Pupkus padėkojo broliams Gediminui ir Gintaruio Miliauskams už pagalbą gesinant degantį kaimynų namą.

Rajono meras Saulius Grinkevičius ir Šėtos seniūnas Petras Pupkus padėkojo broliams Gediminui ir Gintarui Miliauskams už pagalbą gesinant degantį kaimynų namą.

Kartu su ugniagesių vadu gaisrus padėjusiems gesinti kraštiečiams padėkas įteikė ir rajono meras Saulius Grinkevičius. Jo teigimu, labai džiugu, kad kėdainiečiai laužo stereotipus, jog lietuviai džiaugiasi kaimynų nelaime: „Sveikinu tuos, kurie nenusisuka nuo kito nelaimės ir nelaukia, ką duos valdžia. Jūs savo pavyzdžiu parodėte, kad esate pilietiški, bendruomeniški ir padedate vieni kitiems, kai reikia pagalbos. Tikiu, kad tokių poelgių sulauksime ir daugiau.“

Patys ugniagesių pagalbininkai sakė nesą niekuo ypatingi. „Tokia nelaimė gali nutikti bet kam. Būtų nežmogiška, jei stovėtume ir stebėtume, kas vyksta. Jei galime kažkuo padėti, tai ir padedame. Man toks įvykis buvo pirmas, o brolis Gediminas gaisrą padėjo gesinti jau antrą kartą“, – sakė Gintaras Miliauskas.

Algirdas Eimontas sakė ir ateityje nenusigręšiąs nuo nelaimėn pakliuvusių žmonių.

Algirdas Eimontas sakė ir ateityje nenusigręšiąs nuo nelaimėn pakliuvusių žmonių.

Gediminas Miliauskas ugniagesiams į pagalbą atskubėjo numetęs pradėtą šienapjūtę: „Kai tokia bėda nutinka, tai savi darbai gali ir palaukti.“

O Algirdas Eimontas Sakė, kad pats prieš metus patyrė ugnies siautulį, tai į tokią nelaimę negali žiūrėti abejingai: „Prieš metus žaibas sudegino mano šieno stirtą. Aš gerai žinau, kas yra gaisras, tad pamatęs, kad bėda nutiko kaimynams, skubėjau padėti. Atvažiavau su vandens cisterna ir buvau atsargoje. Turime vienas kitu rūpintis. Taip darysime ir ateityje.“

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.