Ugniagesių darbe monotonijos nėra. Pavyzdžiui, šį savaitgalį jiems teko gelbėti į šulinį įkritusį šunį, vakar vakare jie buvo kviečiami dėl bute išsiliejusios sieros, o šiandien skubėta gesinti laiptinėje užsidegusios skydinės.

Kauno Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pateiktais duomenimis, šeštadienį, po 21 val. vakaro, iš Greitosios medicininės pagalbos ekipažo gautas pranešimas, kad Dotnuvos sen., Vainotiškių k., Kačiupio g., bute išsiliejo sieros buteliukas, šeimininkei dėl išsiliejusio skysčio graužia akis.

„Atvykę ugniagesiai konstatavo, kad tualeto patalpoje, sutrūkus plastikiniam buteliui, buvo išsilieję apie 300 ml sieros rūgšties, skirtos kanalizacijos vamzdžiams valyti. Išsiliejęs skystis surinktas, viskas sudėta į gyventojų metalinį puodą, uždengta dangčiu, papildomai suvyniota į du polietileninius maišus. Pats puodas išvežtas utilizuoti. Patalpos buvo išvėdintos teigiamo slėgio ventiliatoriumi, tačiau buto gyventojai namuose nepasiliko“, – praneša ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Pavojus laiptinėje

Šiandien vidurdienį, pusę pirmos, ugniagesiams buvo pranešta, kad Kėdainiuose, viename iš Žemaitės g. namų dega elektros skydinė. Sunerimę gyventojai skubiai kreipėsi pagalbos. Atvažiavus į vietą, paaiškėjo, kad antrame aukšte, bendro naudojimo laiptinėje, degė plastikinis elektros skydas.  Jo gesinti vandeniu negalima jokiais būdais, tad buvo panaudotas 6 kg miltelių gesintuvas.

Pasak ugniagesių, gaisro metu apdegė elektros skydas ir jame buvę elektros automatiniai jungikliai. Dėl saugumo laiptinėje buvo atjungta elektra. Namo pirmininkas žadėjo kviesti elektrikus. Ugniagesiams beliko išvėdinti laiptinę nuo dūmų. Beveik neabejojama, kad gaisras kilo dėl elektros įrenginių ar instaliacijos gedimo.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.