Ugniagesiams gelbėtojams tenka ne tik gesinti gaisrus, bet ir atlikti įvairius gelbėjimo darbus. Skubama padėti tiek žmonėms, tiek ir gyvūnams, jei iškyla pavojus jų sveikatai ar gyvybei.

Šeštadienio vakarą į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusi gyvūnų globos tarnybos atstovė pranešė, kad Kėdainiuose, Šėtos g. rado į rūsio plyšį įlindusius kačiukus, reikia pagalbos juos ištraukti.

,,Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atidarytos laiptinėje po laiptais įrengto rūsio durys, išgelbėti kačiukai perduoti pranešėjai“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Yra išgelbėję ir arklį, pelėdžiuką, gulbes, elnią…

Įprastai, ugniagesiai gelbėtojai važiuoja gelbėti gyvūnų, kai šiems yra iškilusi rimta grėsmė. Pavyzdžiui, kėdainiečiams ugniagesiams yra tekę traukti arklį iš šulinio, į duobę įkritusį vilkšunį, nukelti elnią nuo ledo, išlaisvinti prišalusias gulbes ar krapštyti pelėdžiuką iš… kamino. Tokių atvejų, nors ir nedažnai, bet pasitaiko, pagalbos prireikia ir naminiams, ir laukiniams gyvūnams.

Ugniagesiai gelbėtojai dirba tiek gylyje, tiek aukštyje.

Benamėmis katėmis pasirūpino geros valios žmonės

Plačiau apie katinėlių gelbėjimo operaciją, kuri, pasirodo, prasidėjo dar dieną prieš, socialiniuose tinkluose aprašė VšĮ ,,Miesto rainiukai“ savanoriai (kalba netaisyta).

,,Atradę laisvą kampelį ir truputį laiko tarp begalės darbų vykome į Šėtos g. žadėtą gaudyti šeimyną su mažyliais. Pasirodo po laiptais net dvi šeimynos: 2 katės su 8 kačiukais.

Kačių vaizdas šokiravo net mus – siaubingai išliesėjusios, nusilpusios… Priglausti gausias, pavargusias šeimynas būtina, tuo net nesuabejojome! Sunkiai pasiekiamus kačiukus padėjo surinkti tos pačios laiptinės gyventojas Eimontas, kuriam skrieja didžiulė padėka. Mes sėkmingai pagavome kates mamas. Bet buvo surinkti tik 6 mažyliai, begaudant, nutiko nelaimė: 2 katinėliai išsigandę per plyšį įlindo į rūsį, į kažkokį tarpą. Nepadėjo niekas, ko mes tik nebandėme, daugiau jie nebeišlindo. Po kurio laiko ir nesėkmingų pastangų išvažiavome.  Eimontas, kuris gaudė kačiukus, pažadėjo, kad stebės ir lauks, galbūt katinėliai išlįs, deja…  Nepasirodė jie nei naktį, nei ryte, nei dieną.

Kitą dieną mes vėl vykome tęsti pradėtų gelbėjimo darbų.

Patekus į rūsį supratome, jog mes šioje situacijoje bejėgės ir galime tik plyštančiomis širdimis klausyti mažylių šauksmo.

Bet čia į pagalbą mums atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, kurie nepasidavė, vargo ir galiausiai išgelbėjo kačiukus! MILŽINIŠKAS AČIŪ JIEMS, kad net uodegiukams ištiesia pagalbos ranką nelaimėje! Iš džiaugsmo ir jaudulio vardų nepaklausėme, bet galime juos įvardinti kaip mūsų DIDVYRIUS! Pagarba Jums!

Visi katinėliai jau mūsų globoje, vaizdas šokiruojantis – akytės supūliavusios, o menkus kūnelius siurbia begalė blusų. Vargu ar mažyliai ėdami gyvi ilgai dar būtų išgyvenę.

Benamiai gyvūnai kenčia gatvėje, todėl labai prašome visų žmonių: nepykite ant jų, supraskite, kad ne jie kalti, jog tapo benamiais, o neatsakingi žmonės. Supraskime mūsų mažuosius draugus ir vietoj pykčio geriau suteikime pagalbą. O mes kiek galime stengiamės kuo daugiau sterilizuoti ir pagal galimybes priglausti. Būkite kantrūs ir supratingi!

O dabar mūsų 2 gausioms šeimynoms labai reikia lašų nuo blusų, vaistų nuo vidaus parazitų, palučių ir žinoma kokybiško maisto, kad visi greičiau sustiprėtų!  LABAI PRAŠOME PRISIDĖTI prie jų galimybės į geresnį gyvenimą!

Paramos gavėjas:

 VšĮ Miesto rainiukai 

a/s LT33 7044 0901 0292 6348 

įm.kodas 306012261 

PayPal

miesto.rainiukai@gmail.com 

Paskirtis: parama Šėtos g. kačiukams.

Iš anksto dėkojame“, – teigia VšĮ ,,Miesto rainiukai“ savanoriai.

,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.