Lietuvoje išaugus sergamumui koronavirusu, gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, savivaldybėse veikiantys visuomenės sveikatos biurai šalies ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms dalins COVID-19 savikontrolės testus.

Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija, bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės jau gali neatlygintinai gauti savikontrolės testų moksleiviams, jų artimiesiems, pedagogams, kitiems specialistams.

Minėtus testus dalins savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, kurių visoje šalyje veikia 49.

Taip pat biurai gali testus dalinti bendruomenėms savivaldybėse vykstančių renginių metu.

Anot ministerijos, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija į savivaldybių visuomenės sveikatos biurus pristatė reikiamą kiekį minėtų testų, kad jie kuo greičiau pasiektų savivaldybių gyventojus.

Praktika skatinti testuotis taikoma ir kitose šalyse, pavyzdžiui, JAV, kur COVID-19 savikontrolės testai gyventojams siunčiami paštu.

Kaip rodo epidemiologinės situacijos duomenys, bendras suminis sergamumo COVID-19 liga, gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis Lietuvoje pastaruoju metu išaugo ir praėjusią savaitę (spalio 16–22 dienomis) siekė 1166 atv. 100 tūkst. gyventojų (praėjusią savaitę 1082 atv. 100 tūkst. gyventojų).

Todėl ministerija toliau rekomenduoja visiems gyventojams, jaučiantiems COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) būdingus simptomus, atlikti testą ligos nustatymui. Tokiu atveju taip pat patariama likti namuose ir kreiptis į gydymo įstaigą.

ELTA