Nepaisant to, kad nuo 2020-ųjų centrinė valdžia ant visų žmonių pečių įvairiomis formomis ketina užkrauti gerokai didesnę mokestinę naštą, regis, tai dar ne pabaiga. Labai tikėtina, kad jau nuo kitų metų balandžio 1 dienos tiek Kėdainių miesto, tiek kaimų gyventojams už atliekų tvarkymą gali tekti dar labiau paploninti piniginę. Ir tai bus ne keliolikos ar kelių dešimčių procentų brangimas, o šių paslaugų kaina gali išaugti beveik dvigubai. Ar Kėdainių rajono valdžia padidins mokesčius ir kiek tiksliai netolimoje ateityje reikės mokėti gyventojams, paaiškės jau rytoj vyksiančiame Tarybos posėdyje. 

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos parengtame sprendimo projekte tarybos narių bus prašoma pritarti naujai atliekų tvarkymo kainodarai:

  • už komunalinių atliekų priėmimą ir apdorojimą nustatomas atliekų tvarkymo mokestis –  73,58 Eur (be PVM) už 1 toną;
  • už kitų atliekų, neturinčių asbesto, priėmimą ir apdorojimą (fiziniams ir juridiniams asmenims) – 80,00 Eur (be PVM) už 1 toną;
  • už kitų atliekų, turinčių asbesto, priėmimą ir apdorojimą (fiziniams ir juridiniams asmenims) – 100,00 Eur (be PVM) už 1 toną.

Pritarti žaliųjų atliekų priėmimo ir apdorojimo Kauno regiono žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse  mokesčiui:

  • fiziniams asmenims ir daugiabučių namų, garažų ir sodų bendrijoms – nemokamai;
  • juridiniams asmenims (išskyrus daugiabučių namų, garažų ir sodų bendrijas) – 47,48 Eur (be PVM) už 1 toną.

Tačiau viena bloga naujiena – ne naujiena. Mat vėl prabilta sena, bet visiems kraštiečiams skaudžia – Zabieliškio sąvartyno plėtros – tema. O sąvartyną administruojanti viešoji įstaiga „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ (Kauno RATC) jau planuoja skolintis iš banko 1 milijoną eurų sąvartyno valymo įrenginių statybai, aiškiai leisdama suprasti, kad Zabieliškio sąvartynas anksčiau ar vėliau gali būti plečiamas. O už jo plėtrą sumokės visi gyventojai.   

„Kauno rajone esantis Lapių sąvartynas jau baigiamas užpildyti, o kitų alternatyvų, kur galėtume vežti atliekas, neturime. Zabieliškis yra vienintelė tokia vieta Kauno regione“, – teigė Kauno RATC vadovė Ingrida Valavičienė.

Jos teigimu, Zabieliškio sąvartyną plėsti gali tekti net tuomet, kai Kaune pradės veikti atliekų deginimo gamykla, kuri, kaip teigiama, pilnu pajėgumu turėtų pradėti veikti kitų metų vasario-kovo mėnesiais.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.