Švento Jurgio parapijos aktyvistai turi gražią tradiciją – sausio 6-ąją – Trijų Karalių dieną lankyti miestelėnus ir jiems linkėjo kuo stipriausios sveikatos, prasmingų darbų ir džiugių dienų.

Šv. Jurgio parapijos Trys karaliai su palyda aplankė ir laikraščio „Kėdainių mugė“ redakciją.

Šv. Jurgio parapijos Trys karaliai su palyda aplankė ir laikraščio „Kėdainių mugė“ redakciją.

Trys Karaliai – sausio 6 dieną švenčiama šventė, kuria tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį. Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias trijų karalių vardų raides: K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą, reiškia išminčiaus šventumą. Vėliau žmonės ėmė ženklinti savo namų durų staktas, tikėdami, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių.

 

Išminčių palydovai  miestelėnams dalijo tradicines dovanas ir šiltus linkėjimus.

Išminčių palydovai miestelėnams dalijo tradicines dovanas ir šiltus linkėjimus.

Pasakojama, kad Betliejuje gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė Trys karaliai. Iš tiesų jie nebuvo karaliai, gal tik nuo viduramžių jie taip buvo vadinami todėl, kad atkeliavo iš pasakiškai turtingų Rytų. Iš tiesų Kasparas, Melchioras ir Baltazaras buvo išminčiai, stebėję dangaus kūnų judėjimą. Netikėtai danguje sužibėjusi ryški žvaigždė sudrumstė šių vyrų ramybę, mat pranašystės skelbė, jog tokio šviesulio pasirodymas sutaps su Atpirkėjo atėjimu į žemę. Taigi išminčiai nutarė aplankyti Kūdikį ir išrinkę jam dovanas – aukso, smilkalų ir miros – leidosi į kelionę.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.