Šioje tranšėjoje prie miestelio aikštės rastas artilerijos sprogmuo.

Šioje tranšėjoje prie miestelio aikštės rastas artilerijos sprogmuo.

Šešiasdešimt metų – maždaug tiek žemėje tūnojo Antrąjį pasaulinį karą menantis artilerijos sviedinys. Pirmadienio rytą Truskavoje jį iškasė miestelio aikštės prieigas tvarkę darbininkai.

„Su ekskavatoriumi dirbu jau labai seniai, tačiau tokį radinį „iškasiau“ pirmą kartą“, – susijaudinęs kalbėjo Juozas Dapkus. Jis ekskavatoriaus kaušu netikėtai iškėlė sprogmenį. Paaiškėjo, kad tai sovietų gamybos artilerijos sviedinys, tūnojęs čia nuo Antrojo pasaulinio karo. Pasak Truskavos seniūno Vytauto Zakaryzos, miestelio apylinkėse tuo laiku vykę įnirtingi mūšiai tarp besitraukusių vokiečių ir juos puolusių sovietų. Jų metu buvo susprogdinta ir Truskavos bažnyčia.

Pirmadienį darbininkai asfaltavimui ruošė žvyruoto keliuko atkarpą, esančią palei aikštę. Darbus vykdė UAB „Lietuvos kelių statyba“ darbininkai.

Radę sprogmenį, vyrai apie jį pranešė specialiosioms tarnyboms. Atvykę išminuotojai sprogmenį pasiėmė su savimi ir nukenksmino.

Manoma, kad nesprogusių, bet pavojingų sprogmenų Truskavoje gali būti ir daugiau. Prieš tai, beveik toje pačioje vietoje – miestelio aikštės prieigose – jau buvo rastas artilerijos sviedinys.