Vieningai su viso pasaulio lietuviais Liepos 6-ąją, minėdami Valstybės dieną, kėdainiečiai giedojo Tautišką giesmę. Ji nuskambėjo visuose rajono kampeliuose, ant piliakalnių, bendruomenėse, šeimose.

Liepos 6-oji, taip pat vadinama Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės diena, išsiskiria vienybės ir artumo jausmu, kuriuo dalijasi žmonės, susibūrę giedoti valstybės himno. Kėdainių širdyje, Didžiosios Rinkos aikštėje, susirinkę keli šimtai žmonių antradienio vakarą taip pat šiltai ir su šypsenomis šventė valstybę, šventė vienybę, šventė Lietuvą.

Trisdešimtą kartą paminėta Valstybės diena šiemet buvo ypatinga – kartu su kėdainiečiais ją šventė liaudiškų šokių kolektyvai iš Naujosios Vilniaus, Tauragės, Panevėžio. 14 kolektyvų ir daugiau kaip du šimtus dalyvių subūrė antrą kartą Kėdainių kultūros centro organizuojamas liaudiškų šokių festivalis „Sukasi trys kartos“.

Kaip sufleruoja festivalio pavadinimas, Didžiosios Rinkos aikštėje, šokio verpete, nuo 19 valandos sukosi visos kartos – nuo vaikų iki senjorų. Gausiai susirinkę žiūrovai išvydo nuotaikingas šokių ir dainų programas, negailėjo plojimų šokėjams ir kolektyvų vadovams, o ir patys mielai tarp kolektyvų pasirodymų sukosi aikštės viduryje.

21 valandą, tradiciškai per aikštę ištiesę Trispalvę, kėdainiečiai ir miesto svečiai giedojo Tautišką giesmę. Po iškilmingo ir jaudinančio reginio žmonės neskubėjo skirstytis: nuotaikingą programą, nuo kurios visiems kilnojosi kojos ir pačios nešė šokti, atliko Vilniaus instrumentinė folkloro grupė „Ratilai“.

(„Kėdainių mugės“ nuotraukos)

Panašios naujienos