„Gerai, kad šiųmetį rudenį nebuvo gausu lietaus, nes po kiekvieno lietaus sulaukdavau kėdainiečių skambučių, kad neįmanoma saugiai patekti prie Tilto gatvėje įrengtų lauko treniruoklių. Palijus jie tiesiog paskęsdavo purve. Neliko nieko kito, kaip situaciją taisyti“, – sakė Kėdainių miesto seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius.

Miesto seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius atviras – po kiekvieno lietaus sulaukdavo kėdainiečių skambučių, kad miestelėnai dėl purvyno negali mankštintis lauko treniruokliais.

Miesto seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius atviras – po kiekvieno lietaus sulaukdavo kėdainiečių skambučių, kad miestelėnai dėl purvyno negali mankštintis lauko treniruokliais.

Laikinasis miesto seniūnas pasitaręs su rajono vadovais priėmė racionalų sprendimą – skyrė lėšų ir netruko pradėti darbus, kad aplink treniruoklius būtų išklotos trinkelės ir įrengtas saugus takelis iki pačių treniruoklių. „Rajono meras Saulius Grinkevičius į šią problemą pažiūrėjo ūkiškai – patarė treniruoklius išgelbėti iš purvo tokiu būdu, kurio dabar ir imtasi. „Mes netrukome įvykdyti viešąjį pirkimą numatytiems darbams. Konkursą, kurio vertė 3 700 eurų, laimėjo UAB „Oksta“ ir jau dabar vykdomi darbai. Pirmiausia buvo nuimti treniruokliai, įrengiame prie kiekvieno jų patvarias aikšteles ir vėl treniruoklius grąžinsime į vietas. Viską darome žmonių patogumui. Darbų vykdytojai žada ilgai neužtrukti ir maždaug per savaitę visus tvarkymus baigti“, – sakė laikinasis miesto šeimininkas.

Paskubomis įrengtų treniruoklių aikštelė netruks pasikeisti – kiekvienas treniruoklis bus pastatytas ant saugaus ir tvarkingo trinkelių pamato.

Paskubomis įrengtų treniruoklių aikštelė netruks pasikeisti – kiekvienas treniruoklis bus pastatytas ant saugaus ir tvarkingo trinkelių pamato.

Lieka tik priminti, kad lauko treniruoklių aikštelė Tilto gatvėje iškilmingai buvo atidaryta praėjusių metų spalio mėnesį. Panaši aktyvumo aikštelė įrengta ir centriniame miesto parke prie teniso kortų.
Pernai Bendruomenės sveikatos taryba, siekdama didinti fizinio aktyvumo priemonių prieinamumą rajono gyventojams, iš Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skyrė 30 367 litus Fizinio aktyvumo skatinimo programai, kurią parengė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Už šias lėšas fizinio aktyvumo aikštelėje Smilgos upelio pakrantėje bei miesto parke buvo sumontuoti specialūs, daugiafunkciai ir universalūs lauko treniruokliai.
„Tikimės, kad treniruokliai patiks kėdainiečiams ir ši aikštelė taps patrauklia miestelėnų susibūrimo vieta. Treniruoklius įrengėme pasitelkę kolegų iš kitų miestų patirtį. Ten, kur treniruokliai jau pastatyti, žmonių niekada netrūksta. Galbūt ne visi gali sau leisti nueiti pasportuoti į sporto klubą, tad tokie treniruokliai puiki išeitis norintiesiems pajudinti raumenis. Mūsų pasirinkti treniruokliai tinka ir jauniems, ir seniems, jie padeda mankštinti įvairių grupių raumenis. Tad pasportavus bent porą kartų per savaitę kurį laiką savijauta turėtų pagerėti“, – maždaug prieš metus sakė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė.
Patirtis rodo, kad kėdainiečiai treniruoklius labai pamėgo, tačiau jų atsiradimo iniciatoriai pamiršo pagalvoti apie gamtos išbandymus ir darbus atliko labai paskubomis, nes dabartiniams krašto šeimininkams tenka taisyti pirmtakų klaidas.

Panašios naujienos