Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė Ilona Zuozienė.

Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė Ilona Zuozienė.

Lietuvos plaukimo federacija skiria didelį dėmesį vaikų mokymui plaukti. Šiandieninė situacija šalyje yra kelianti nerimą – pirmaujame pagal nuskendusių vaikų skaičių. Todėl ankstyvas mokymas plaukti yra viena svarbiausių ir geriausių prevencinių priemonių. Didinti plaukti mokančių vaikų skaičių yra vienas pagrindinių federacijos siekių.

Todėl Kėdainiuose susirinkę daugiau nei 40 vaikų plaukimo trenerių iš visos Lietuvos dalinosi patirtimi, kaip tobulinti mokymo plaukti metodiką.

„Šis seminaras skirtas plaukimo treneriams,dirbantiems su vaikais. Mūsų pagrindinis tikslas – trenerių kompetencijų ugdymas ir plėtotė. Susitikę kalbėjome, kaip skatinti 6-10 vaikų motyvaciją siekti mokymosi rezultatų, kaip įveikti baimes, mat mokydami vaikus plaukti treneriai susiduria su mažųjų baime būti vandenyje. Šnekėjome ir apie saugaus elgesio prie vandens programų plėtotę“, – seminare aptartas temas pristatė Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė ir Lietuvos sporto universiteto docentė Ilona Zuozienė.

Į seminarą Kėdainiuose atvyko 47 plaukimo treneriai iš visos Lietuvos.

Į seminarą Kėdainiuose atvyko 47 plaukimo treneriai iš visos Lietuvos.

Pasak pašnekovės, plaukimo specialistai džiaugiasi, kad yra atkreiptas dėmesys į vaikų mokymo plaukti problemą, į vaikų skendimų prevenciją.

„Esame šalis, kuriose skendimų mastas yra pakankamai didelis. Netenkame daug vaikų bei suaugusiųjų dėl nemokėjimo plaukti bei saugiai elgtis prie vandens. Mūsų žmonės elgiasi per daug rizikingai, prie vandens pramogaudami vartoja alkoholį. Kita problema – vaikų nepriežiūra prie vandens telkinių“, – sakė I. Zuozienė.

Pasak jos, jau ne kartą buvo atkreiptas dėmesys, kad baseinų Lietuvoje neužtenka.

Seminaras truko dvi dienas, jo metu buvo perskaitytas ne vienas pranešimas.

Seminaras truko dvi dienas, jo metu buvo perskaitytas ne vienas pranešimas.

„Šalyje yra rajonų, kurie neturi nė vieno plaukimo baseino. Todėl fiziškai kai kuriose vietose mokymas plaukti yra neprieinamas. Mes atlikome veikiančių baseinų analizę ir paaiškėjo, kad rytinėmis valandomis baseinai stovi tušti. Tad mes sau esame išsikėlę tikslą – išnaudoti vandenį ir atvesti vaikus į baseiną“, – sakė Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.