Trečiadienio naktį šalies įstaigos, įmonės sulaukė apie 2 tūkst. laiškų su grasinimais susprogdinti, pranešė policija.

Kaip nurodoma Policijos departamento pranešime spaudai, trečiadienio naktį, tarp 2 ir 3 valandos, įvairios įstaigos, įmonės, organizacijos gavo elektroninius laiškus, kuriuose rusų kalba grasinama susprogdinti jas, konkretus laikas nenurodomas.

„Laiškai išsiųsti maždaug 2000 adresais, gauti iš penkių skirtingų elektroninių pašto adresų“, – teigia policija. Anot policijos, nors įstaigos ir toliau masiškai gauna grasinimus, grėsmės lygis šalyje nėra pakitęs.

Policijos departamentas ragina įstaigas, institucijas vadovautis anksčiau išplatintomis rekomendacijomis.

Antradienį švietimo, ugdymo ir kitos įstaigos gavo virš 1000 pranešimų su grasinimais susprogdinti, pirmadienio naktį, anot policijos, tokių laiškų sulaukta apie 1,5 tūkst., o praėjusį penktadienį – apie 900.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad didžioji dalis grasinančių laiškų parašyta rusų kalba. Anot jo, laiškų su grasinimais siuntimas yra organizuota kibernetinė ataka, kurie siekiama sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą ir sukelti paniką visuomenėje.

Valstybės institucijos teigia, kad platinami grasinantys pranešimai šalies ugdymo įstaigoms yra tikslinga ir koordinuota ataka.

ELTA

Panašios naujienos