Miesto jubiliejaus šventė jau įpusėjo, artėja trečioji šventės savaitė. Rugsėjo 2–4 dienomis kėdainiečių laukia aktyvus ir sportiškas savaitgalis. Miesto šventės rengėjai gyventojus ir miesto svečius kvies bėgti, minti dviratį, šokti bei dalyvauti įvairiose aktyviose veiklose. Apie tai, ką aplankyti, kokiose aktyviose veiklose sudalyvauti, pasakoja Kėdainių sporto centro direktorius Tomas Pakštys, Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduo­tojas Gediminas Misius, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkė Alma Margevičienė ir Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkas Paulius Petrilevičius.

Pauliau, esate kėdainietis ir treniruodamasis turbūt tiek vaikystėje, tiek dabar Kėdainiuose praleidžiate didelę dalį savo laiko. Kaip jums atrodo, ar keičiasi sportas Kėdainių mieste? Ar daugėja aktyviai laisvalaikį leidžiančių žmonių?

P. Petrilevičius: Tikrai keičiasi. Pradėkim nuo to, kad patys Kėdainiai turi labai gerai išvystytą sporto bazę, miestas turi areną, futbolo stadioną. Manau, tikrai nemažai į tai yra investuojama. Mačiau Vilainiuose sporto komplekse vis nauji dalykai atsidaro, tai tikrai manau, kad sportas pritraukia daug žmonių, ir aplink mane yra tikrai labai daug sportuojančių, – svarsto Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkas Paulius Petrilevičius.

Gediminai, papasakokite, kaip Kėdainių sportininkai ruošiasi švęsti miesto jubiliejų – kokie numatyti renginiai ir ko laukti?

G. Misius: Šiemet tradiciškai Kėdainių sporto bendruomenė ir vėl įsijungia į miesto gimtadienio šventę, ir tai vyksta jau gerus du dešimtmečius. Kasmet šventė tobulėja, vyksta įvairių sporto renginių. Džiaugiamės jog yra tradicinių sporto renginių, kuriais kėdainiečiai labai domisi. Keletas jų masiniai, skirti Kėdainių miesto bendruomenei ir miesto šventės svečiams. Tai dviračių žygis, kuris sutraukia iki 500 dalyvių, šiemet buvo naujovė – Lietuvos galiūnų čempionato finalinės varžybos.

Taip pat vyks įvairūs bėgimai, krepšinio turnyrai, šeimų šventės. Šiemet dar viena naujovė – mūsų Alma, labai aktyvi paraplegikų draugijos vadovė, irgi įsijungia į šventę su savo renginiais Didžiosios Rinkos aikštėje. Praktiškai renginiai apims Didžiąją Rinką, Kėdainių miesto areną ir stadioną. Visuomet stengiamės, kad tie renginiai apjungtų tiek vaikučius, tiek suaugusius, tiek veteranus – visus, kad žmonės pajustų šventinę dvasią Kėdainiuose, ypač šiais – jubiliejiniais –miesto gimtadienio metais.

Tomai, papasakokite, kaip sporto centras prisideda prie miesto šventės. Kokių dalyvių laukiate? Ar reikalinga išankstinė registracija, kur turėtų žmonės ateiti, kad galėtų aktyviai praleisti laiką?

T. Pakštys: Džiugu, kad mes ir pernai, ir šiais metais tęsiame gražias tradicijas – turėsime nuostabų vaikų vakarinį bėgimą, taip pat suaugusiųjų bėgimą, dviračių žygį, kurį paminėjo Gediminas, tikrai puikią šventę, kuri pasiteisina – šeimų šventę miesto parke. Tikimės, kad šeimos aktyviai dalyvaus. Be abejo, tikimės ir aktyvaus miesto 650 metų jubiliejaus paminėjimo šiais metais sporto prasme, – pasakoja Kėdainių sporto centro direktorius.

Alma, rugsėjo 2 dieną vyks mažoji parolimpiada. Gal galite plačiau papasakoti, kas tai per renginys?

A. Margevičienė: Organizuojame mažąją parolimpiadą, nes dirbu dešimt metų ir matau, jog kiekvienais metais atsiranda vis daugiau neįgaliųjų, kurie nori treniruotis, dalyvauti įvairiose varžybose, tad ir šiemet į miesto jubiliejinę šventę nutarėme įtraukti daugiau žmonių. Prisideda ir Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, kuri vykdys orientacines varžybas. Atvyksta ne tik Kėdainių neįgaliųjų organizacijos, bet ir iš kitų rajonų. Kad paįvairintume renginį, įtraukėme ir koncertą, jame pasirodys net dešimt kolektyvų. Neįgalieji reiškiasi daugelyje sričių, tad bus ne tik sportas, bet ir maisto degustacija, šokiai. Laukia tikrai įdomus renginys.

Kokios rungtys buvo numatytos parolimpiadai?

A. Margevičienė: Iš viso numatytos šešios rungtys: orientacinės varžybos, smiginis, lauko šaškės, kampai, kopetėlė ir žvejyba sausumoje.

Kuo šių metų miesto šventė bus ypatinga?

G. Misius: Ji ypatinga vien tuo, kad yra jubiliejinė miesto gimtadienio šventė. Ypatinga ir tuo, kad tikimės ir laukiame nemažai dalyvių, turėsime krepšinio turnyrą, kuris labai naudingas Kėdainių krepšinio komandai ir Kėdainių bendruomenei įsijungiant į naująjį krepšinio sezoną.

Jonavos „CBet“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Šiaulių „Šiauliai“ – manau, kad miesto šventės dienomis mūsų arenoje vyks labai stiprus turnyras. Taip pat naujos erdvės miesto parke – šeimų varžybos, kurias organizuoja sporto centras, įvairios sportinės atrakcijos. Daug tikimės ir iš vakarinio bėgimo. Jis iš trijų etapų: pavasarį ir vasarą Babėnų šile buvo organizuojami pirmieji etapai, o miesto šventės metu vyks finalinis etapas, apdovanojami nugalėtojai.

Miestiečių prašymu, ko gero, surasime ir dviračių žygiui įdomią trasą. Visi nori, kad žygis prasidėtų Didžiosios Rinkos aikštėje ir ten baigtųsi. Tokie renginiai vienija miesto bendruomenę. Labai džiaugiuosi Almos iniciatyva su paraplegikų asociacija. Šiandien jie noriai ateina, dalyvauja, džiaugiasi, bendrauja. Gal Alma truputėlį ir kuklinasi, bet ji sugalvojo daug kultūrinių renginių: ten bus ir šokiai, ir koncertai, ir degustacijos, varžybos, ir, man atrodo, bus labai įdomu ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams.

Tomai, kaip jums atrodo, ar ruošiasi kėdainiečiai artėjančioms rungtims, ar padaugėjo sportuojančių, ir, kadangi sportas neatsiejamas nuo emocijų. Kur, jūsų nuomone, emocijų bus daugiausia?

T. Pakštys: Šiais metais miestas švenčia 650 metų jubiliejų, tad manau, kad aktyvumas bus didesnis, nei praėjusiais metais, tikimės nemažai žmonių. Tradicinės rungtys: vakarinis bėgimas, dviračių žygis, taip pat šeimų šventė, pritaikyta miesto parkui – būtent šituose renginiuose tikimės didžiausio tėvų, vaikų, šeimos narių aktyvumo. Kviečiame komandas ir iš kitų miestų, nes stengiamės parodyti savo miestą, gerai išvystytą sporto infrastruktūrą ir pačią šventę – kaip ji atrodo, ir kaip mes ją švenčiame.

Pauliau, atstovaujate Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubui ir tikriausiai gerai žinote, ką sportas gali suteikti kasdieniam gyvenimui. Ar prasminga aktyviai švęsti miesto gimtadienį, dalyvaujant minėtuose renginiuose, ir galbūt pats norėtumėte kažkur pakviesti kėdainiečius?

P. Petrilevičius: Sportas yra emocija. Sportuoti, judėti yra labai naudinga. O visus kėdainiečius noriu pakviesti į Rimanto Girskio atminimui skirtą draugišką turnyrą. Kaip ir minėjo kolegos, atvažiuos Šiaulių „Šiauliai“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ bei Jonavos „CBet“ komandos, tad norėčiau visus pakviesti ateiti, pasižiūrėti, susipažinti su mūsų nauja komanda bei mus palaikyti, nes mes taip pat, kaip ir miestas, švenčiame jubiliejų – Kėdainių krepšinio klubui šiais metais sukanka 30 metų.

G. Misius: Turnyras bus triguba šventė. Vyks Rimanto Girskio atminimo turnyras, švęsime Kėdainių „Nevėžio“ 30 metų jubiliejų ir Lietuvos krepšinio 100-čio jubiliejų. Ir dar noriu pridurti, Tomas minėjo apie vaikus, tai mūsų futbolininkai taip pat darys du vakarinius turnyrus. Rungtyniaus 7–9 metų vaikai, ir vienas turnyras, kuris vyks rugsėjo 3 dieną, bus skirtas mėgėjams. Laukia labai aktyvus ir įdomus miesto šventės savaitgalis.

Kėdainių kultūros centro informacija

Panašios naujienos