Tradiciškai trečiąjį gegužės šeštadienį profesionalūs muzikantai ir mėgėjai visoje Lietuvoje plūsteli į gatves, kiemus, skverus ir aikštes, minėdami Gatvės muzikos dieną. Neliko nuošaly ir Kėdainiai. Nors šeštadienio popietę pliūptelėjęs lietus sumaišė muzikantų ir atlikėjų planus, vis dėlto Gatvės muzikos diena įvyko. Pirmą kartą pasirodė ir svečiai iš Ukrainos, vyko ukrainiečių palaikymo akcija.

Teko keisti pasirodymų vietą

Gatvės muzikos dienos akordai turėjo skambėti bei įvairių stilių atlikėjai ruošėsi pasirodyti prie Muzikos mokyklos, skvere ties „Kėdainių butais“, Didžiojoje ir Džiazo gatvėse, ties pėsčiųjų tiltu per Nevėžį“ įrengtoje prieplaukoje.

Deja, šeštadienio popietę pratrūkęs dangus neleido muzikantams groti bei dainuoti nepasislėpus po stogu. Pavakare Gatvės muzikos dalyviai ir žiūrovai puikiai sutilpo Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo stiklinėje salėje.

Vakarė Urbaitė ir muzikantų grupė iš VDU muzikos akademijos.

Tiesa, kai kuriems atlikėjams pasisekė ir jie dar spėjo pasirodyti dieną Kėdainių senamiesčio gatvėse.

Didžiojoje gatvėje grojo grupė „ARTI” (Masandavičių šeima), prie Kėdainių Rotušės pasirodymą surengė duetas Darius Šulcas (armonika) ir Jurga Noreikaitė, taip pat dainuojamąją poeziją atliko Laima Žilytė ir jos mokiniai iš Kėdainių ,,Ryto“ ir J. Paukštelio progimnazijų. Džiazo gatvėje, nors ir trumpai, dar spėjo pamuzikuoti Kėdainių muzikos mokyklos mokytojai – Vitalis Vidikas (trombonas) ir Edvinas Šablevičius (kontrabosas).

Ragino nepamiršti įvykių Ukrainoje

Vakaro vedėjas, vienas iš Gatvės muzikos dienos organizatorių Valentinas Abarius pažymėjo, kad šiemetinėje Gatvės muzikos dienoje dalyvauja dvi valstybės – Lietuva ir Ukraina. Deja, dėl karo Gatvės muzikos diena Ukrainoje negali vykti. Jis dėkojo bibliotekai, kuri priėmė atlikėjus po stogu, Kėdainių muzikos mokyklai – už šios dienos organizavimą.

Šiandien Gatvės muzikos diena siunčia žinutę, palaikančią Ukrainą. Mes raginame aukoti ukrainiečiams, nepamiršti, kas vyksta Ukrainoje.

Muzikantas ir atlikėjas V. Abarius sakė esantis iš kėdainiečių grupės ,,Šviesiai tamsūs“, deja, grupė pasirodyti negalėjo, nes jos nariai tą dieną dirbo. ,,Esu dalyvavęs visose Gatvės muzikos dienose, kurios vyko Kėdainiuose. Džiaugiuosi, kad grįžtu dirbti ir kurti į Kėdainius.

Šiandien Gatvės muzikos diena siunčia žinutę, palaikančią Ukrainą. Mes raginame aukoti ukrainiečiams, nepamiršti, kas vyksta Ukrainoje. O muzika, dainos turi labai didelę galią. Smagu, kad šią dieną galėjo koncertuoti ir ukrainiečiai,“ – teigė Valentinas.

Vyko Ukrainos palaikymo akcija

Gatvės muzikos dienos vakare vyko Ukrainos palaikymo akcija. Akcijos organizatoriai – Kėdainių samariečiai ir Kėdainiuose gyvenantys ukrainiečiai. Susirinkusiuosius samarietės savanorės vaišino pačių keptomis bandelėmis, namine gira, galima buvo įsigyti ukrainiečių pagamintų sagių. Tie kas galėjo, finansiškai prisidėjo prie Ukrainos palaikymo akcijos.

Gabrielė Bražiūnaitė iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos kvietė visus kartu dainuoti Monikos Liu ,,Sentimentus“.

Pakalbinta ukrainietė pasakojo, kad ji atvyko pas vyrą, kuris dar prieš karą jau dirbo Kėdainiuose ir čia nuomojasi butą. Ji yra chemikė, mokslo darbuotoja, šiuo metu įsidarbinusi Žemdirbystės institute Akademijoje. Ji ir jos draugės dėkojo kėdainiečiams už teikiamą pagalbą ir paramą ukrainiečiams.

Samariečių savanorės Erika ir Daiva pasakojo, kad jos mielai bendrauja su ukrainiečių bendruomenės žmonėmis, kurių į samariečių būstinę šeštadieniais ateina apie 30. ,,Kartu gaminame maistą, po to visi kartu pavakarieniauja. Patys ukrainiečiai virė tradicinius ukrainietiškus barščius, o mes gaminom cepelinus, bulvių plokštainį, virtinius. Gardžiausias ukrainiečiams pasirodė bulvių plokštainis ir virtinukai su bulvėmis ir šonine bei su varške“, – mintimis dalinosi savanorė Erika.

Vakaro programą pradėjo atlikėja iš Ukrainos

Vakaro pasirodymų dalį pradėjo septyniolikmetė Rimma Volosevič, atvykusi iš Ukrainos. Po pasirodymo pakalbinta Rimma pasakojo, kad ji atvyko iš Poltavos srities, Kibintsy miestelio. Lietuvoje ji jau trečias mėnuo, apsistojusi Labūnavoje kartu su sesers šeima iš Ukrainos. Poltavoje ji yra baigusi kirpėjos-manikiūrininkės specialybės pirmą kursą.

Gatvės muzikos dienoje dalyvavo ir septyniolikmetė Rimma Volosevič iš Ukrainos.

Rimma dainuoja nuo mažų dienų, o nuo pirmos klasės yra įvairių vokalo konkursų dalyvė. Gatvės muzikos dienoje Ukrainoje mergina dalyvavo du kartus. ,,Man pasisekė, supažinau su bibliotekoje dirbančia Laima Žilyte, kuri moko vaikus dainuoti, ji mane ir pakvietė dalyvauti Gatvės muzikos dienoje. Čia aš dainavau populiarias ukrainietiškas dainas“, – pasakojo atlikėja iš Ukrainos.

Skambėjo Eurovizijos konkurso daina

Pasirodymus tęsė Kamilė Ražinskaitė (vokalas, ukulelė) ir Lukrecija Šašytė (smuikas) iš Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazijos, Rokas Kirelis (bosinė gitara), Oskaras Čerenkovas (mušamieji), Jonas Stankevičius (klavišiniai) iš Kėdainių muzikos mokyklos, mokytojas Vitalis Vidikas.

Daug aplodismentų susilaukė atlikėjas Mantas Dirda (saksofonas)

Gabrielė Bražiūnaitė (vokalas) iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos kvietė visus kartu sudainuoti Monikos Liu „Sentimentus“. Dar dvi šventės dalyvės – Aistė Bugaitė (vokalas) ir Agnė Virkutytė (vokalas) iš Kėdainių muzikos mokyklos dainavimo studijos. Daug aplodismentų susilaukė atlikėjas Mantas Dirda (saksofonas).

Scenoje pasirodė Kėdainiuose gerai žinoma vokalistė Danielė Paužaitė iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos.

,,Visų pirma atstovauju pačiai sau, o paskui – muzikos mokyk­lai. Ją baigiau prieš kelis metus, o dabar dar tęstinėse studijose mokausi smuiko ir fortepijono. Šiuo metu didžiausią dėmesį skiriu vokalo mokymuisi. Esu Šviesiosios gimnazijos vienuoliktoje klasėje, manau, kad baigusi ją savo gyvenimą siesiu su muzika. Mano širdis priklauso dainavimui, mano tikslas – dalintis savo kūryba. Gatvės muzikos dieną atliksiu ne savo kūrybos dainas, bet žymiausių pasaulio atlikėjų kūrinius. Tai bus auksinis popso baladžių repertuaras“, – komentavo D. Paužaitė.

Vienas iš Gatvės muzikos dienos organizatorių – Valentinas Abarius.

Koncertavo buvę kėdainiečiai

Gatvės muzikos dienai į Kėdainius iš Kauno sugrįžo kėdainietė Vakarė Urbaitė ir muzikantų grupė iš VDU muzikos akademijos (Tadas Petkevičius-Grajauskas (gitara), Domas Valiauga (bosinė gitara), Algirdas (saksofonas), Ignas (mušamieji), Deividas Pileckas (klavišiniai).

Vėliau vyko jam session, kur pasirodė koncerte dalyvavę muzikantai, prie jų dar prisijungė muzikantai Karolis Valiauga, Matas Čerenkovas, Edvinas Šablevičius, Vitalis Vidikas.

Gatvės muzikos dienos vakaro dalies organizatoriai – Martynas Nistirenko, Valentinas Abarius bei Emilė Jasulevičiūtė.

Gatvės muzikos dienos pasirodymai vyko Kėdainių M. Daukšos bibliotekoje.

A. Raicevičienės nuotraukos

Titulinė nuotrauka: Kamilė Ražinskaitė ir Lukrecija Šašytė iš Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazijos.

Panašios naujienos