Jau balandžio 22 dieną Kėdainius aplankys išskirtinė pavasario mugė -„Jurginių kermošius”. Nuotaikingam pavasariniam šurmuliui trečiąjį balandžio šeštadienį pakvies gamintojai iš atokiausių Lietuvos kampelių. Nuo 9 iki 15 val šildant pavasario saulei, ūkininkai, sodininkai, daržininkai, tautodailininkai bei įvairiausi amatininkai išsirikiuos Senosios rinkos aikštėje, Paeismilgio gatvėje, Kėdainiuose, kur suteiks galimybę įsigyti produktų, neparduodamų nė vienoje standartinėje parduotuvėje.

Dėmesys – tradicijoms ir plačiam pasirinkimui

Jau netrukus Kėdainiuose šurmuliuos „Jurginių kermošius”, kuriame kraštiečiai galės įsigyti ir skanumynų, ir daiktų buičiai bei sodui.

Šviežiausi saldumynai, natūralūs maisto produktai, ekologiški gaminiai ir jau visų pamėgti patiekalai pasitiks lankytojus visa sekmadienį. Dauguma maisto produktų pagaminti naudojant tradicines technologijas arba nestandartinius gamybos būdus. Jūsų lauks ūkininkų turgelis, šviežias tradicinis maistas, gardūs rankų darbo pyragai ir kiti gardėsiai.

Kol mažylius džiugins pramogos vaikams, išskirtinių rankdarbių ir autorinių darbų gerbėjai tikrai ras kur paganyti akis. Pasirinkimas nusimato platus, tad dar nematyti gaminiai tiks tiek ieškantiems namų apyvokos priemonių, tiek norintiems atsinaujinti namų interjerą. Bus gausu liaudies meistrų pagamintų unikalių daiktų namams ir buičiai.

Mugės organizatoriai atkreipia dėmesį, kad reikiamų gaminių ir produktų už priimtiną kainą mugėje atras kiekvienas – tiek draugiškų kainų, tiek brangesnių ir prabangesnių prekių ieškotojai. O pavasarinės mugės dalyviai, savo ruožtu, gyventojus ir miesto svečiams žada nuolaidas, staigmenas ir netikėtus siurprizus.

Pagalba ūkio ir daržo sezonui

Įsibėgėjus pavasarinių augalų sezonui, dėmesio renginyje bus skirta ir sodininkams bei daržininkams. Kaip ir kasmet šia sritimi bus pasirūpinta mūsų krašto sodininkų, daržininkų ir medelynų atstovų. Pasirinkimo nestigs tiek ieškantiems tradicinių vaismedžių, sėklų, sodinukų, tiek norintiems papuošti aplinką dekoratyviniais augalais. Pardavėjai mielai pakonsultuos apie sėjos bei augalų priežiūros niuansus, patars ką geriausia auginti šį sezoną.

Įdomiai praleisti dieną bei įsigyti tautinio paveldo darbų kviečiami visi Kėdainių ir gretimų miestelių gyventojai bei miesto svečiai. Renginys prasidės 9 val. ir tęsis iki 15 val.

Platesnė informacija: festivus.lt arba kontaktiniu telefonu +370 671 05128

(nuoroda į https://www.facebook.com/events/403839769981865/ )

Panašios naujienos