Prasidėjus COVID-19 pandemijai nemažai žmonių perėjo prie nuotolinio darbo ir dirba iš namų. Tačiau kyla klausimas, ar darbas namuose toks pat produktyvus, kaip ir biure? Dėl atsakymo galima ginčytis, tačiau tikrai visi sutiks, jog tam būtina susikurti darbui tinkamą atmosferą. Tad pateikiame TOP 5 patarimus, kaip namuose įsirengti biurą, kuris ne tik būtų patogus, bet ir neblaškytų dėmesio.

Tinkamas rašomasis stalas

Pirmasis žingsnis įrengiant namų biurą yra patogaus rašomojo stalo įsigijimas. Rašomieji stalai būna įvairaus dydžio, tipo, spalvos, ar konstrukcijos. Išrinkite tokį, kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius ir bus patogus naudoti: atsižvelkite į tinkamą dydį ir aukštį, jog sutilptų visa reikalinga darbo įranga, o taip pat, kad ir netektų dirbti susikūprinus.

Patogi kėdė

Patogi kėdė yra produktyvaus namų biuro širdis. Joje praleisite beveik pusę dienos. Investavus į gerą ir patogią kėdę, jūsų darbas labai pasikeis. Norėdami rasti tinkamą variantą atkreipkite dėmesį į nugaros, šlaunų ir rankų atramą. Taip pat apsvarstykite siūlomas garantijas, jei tokios yra.

Apšvietimas

Viena pagrindinių patogaus namų biuro taisyklių – daug natūralios šviesos. Natūrali šviesa pagerina produktyvumą, o taip pat ir miego kokybę. Juk labai svarbu užtikrinti gerą miegą, norint būti žvaliems darbo metu. Be to, natūrali šviesa paprasčiausiai yra malonesnė! Taigi, rašomąjį stalą ir kėdę būtinai pastatykite gerai apšviestoje patalpoje.

Erdvė kūrybinėms mintims

Geriausios jūsų idėjos dažnai ateina nuėjus nuo darbinio stalo. Tad gera mintis darbo kambaryje sukurti minčių lietui tinkamą kūrybinę erdvę. Tai, kaip kursite ją, yra asmeninis pasirinkimas. Vieni gali rinktis atpalaiduojančią sofą, o kiti – paprastą stovimą stalą. Stenkitės būtinai turėti ir vietą, kurioje galėsite kaupti savo idėjas. Tam idealus pasirinkimas – iškaboms skirta lenta, o po ranka visuomet turėkite rašiklių, sąsiuvinių ir lipnių lapelių.

Vietos ypatumai

Rinkdamiesi vietą savo namų biurui pagalvokite apie darbo pobūdį. Be to, turėkite omenyje, kad darbas dviejose ar trijose namų vietose gali būti ne toks produktyvus nei darbas vienoje vietoje, tad rekomenduojama išsirinkti vieną kambarį ir jį paskirti jūsų namų biurui. Įsteigus namų biurą taip pat svarbu atsižvelgti į tinkamą temperatūros kontrolę ir gryną orą. Dirbant tvankioje patalpoje neįmanoma susikaupti, todėl įsitikinkite, kad jūsų darbo erdvė yra gerai vėdinama.

Taigi atkreipkite dėmesį į šias 5 taisykles ir sukursite puikią darbo erdvę. Tinkamai įrengtas namų biuras užtikrins malonų ir produktyvų nuotolinį darbą.

Straipsnį parengė Indrė Uselytė

Užs. Nr. 66

Panašios naujienos