Kėdainių muzikos mokykla penktadienį kraštiečius pakvietė ne, kaip įprasta, pasiklausyti koncerto, o į svečius: į praėjusio amžiaus aštuntojo – devintojo dešimtmečio stiliumi atkurtą salioną, kuriame linksmai, netikėtai ir išradingai buvo išdalinta apie šimtas nominacijų mokyklos bendruomenės nariams.

Ant scenos įkurtoje svetainėje su to laikmečio baldais, interjero detalėmis, televizoriumi ir net laidiniu telefono aparatu virė gyvenimas – chalatus dėvintys ir šlepetes avintys mokytojai lošė šaškėmis, „žiūrėjo“ krepšinio varžybas, moterys plepėjo telefonu, darėsi makiažą, valė dulkes. O tuo tarpu, fone skambant muzikinėms improvizacijoms, salėje buvo dalinamos nominacijos už neakademinius pasiekimus visiems bendruomenės nariams: vaikams, tėvams, mokytojams ir mokyklos darbuotojams.

Nuobodžiauti svečiams neleido muzikiniai intarpai, tokie netikėti ir pašėlę, kad žiūrovai net iš vietų atsistodavo, stengdamiesi pamatyti vyksmą. Instrumentai skambėjo ne tik scenoje, bet netikėtai pasigirsdavo įvairiose salės vietose. Ovacijų audrą sukėlė netikėtai į salioną įsiveržę mokiniai su perkusiniais ir pučiamaisiais muzikos instrumentais, Šviesiosios gimnazijos vaikinų ansamblis, tą vakarą įsikūnijęs į sombrero dėvinčius meksikiečius ir atlikęs gerai žinomą hitą „Venesuela“. Į vyksmą buvo įtraukti visi svečiai – teko užsimerkus klausytis muzikinės pasakos, pritarti repuojančiam mokytojui Jono Stankevičiui mojuojant įjungtais mobiliųjų telefonų žibintuvėliais, galiausiai – pašūkauti visa gerkle dalyvaujant mokytojo Edvinas Šablevičiaus diriguotoje „Šnekofonijoje“.

„Nuolat sugalvojame kažką įdomaus – nuo to laiko, kai prieš keletą metų prisijungėme prie Lietuvos neformaliojo mokinių švietimo centro organizuotos iniciatyvos „Diena kitaip“. Šiemet Muzikos mokykla pakvietė į svečius, o kai kvieti į svečius, norisi, kad svečiai jaustųsi patogiai, kaip namuose. Todėl ir gimė toks aprangos kodas – šlepetės, kojinės, chalatas, naminiai drabužiai“, – pasakojo Giedrė Kaziukonienė, Kėdainių muzikos mokyklos metodininkė.

Kadangi ant nosies – balandžio 1-oji, tad ir nominacijų pavadinimai buvo linksmi: „Užsikrėtę muzikos virusu“, „Super tėtis“, „Metų gelbėtojai“, „Metų gaspadorius“, „Pirmas blynas“, „Orkestro riteris“, „Žmogus orkestras“, „Ištikimoji palydovė“ ir daugybė kitų. Tačiau po linksmais ir išradingais nominacijų pavadinimais slėpėsi rimti dalykai. „Stengiamės pastebėti ir paskatinti tuos žmones, kurie padaro daugiau nei jiems priklauso. O tokių žmonių, vaikų ir suaugusiųjų, turime su kaupu! Apdovanosime ne mažiau kaip šimtą mokyklos bendruomenės narių“, – paaiškino G. Kaziukonienė.

Pastebėtos ir nominuotos mamos bei tėčiai, iš tolimiausių rajono kampelių atvežantys vaikus mokytis muzikos paslapčių, muzikuojančios šeimos, muzikuoti nusprendę išmokti suaugusieji, aktyvūs vaikai, savo darbui atsidavę, išradingi mokytojai. Prisiminti svarbūs šių mokslo metų įvykiai – sėkmingas dalyvavimas konkursuose (tarp jų – ir pirmasis Muzikos mokyklos debiutas „Dainų dainelės“ televizijos koncerte), orkestro klasės įkurtuvės, Tarptautinės muzikos dienos paminėjimas interaktyviu pasirodymu „Bolero“ tema ir kiti.

Svečiuotis Muzikos mokykloje buvo smagu ir jauku, o pašėlusio vakarėlio akimirkas galite pamatyti fotogalerijoje.

[tribulant_slideshow gallery_id="348"]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.