IMG_2374

Kaziuko mugė subūrė visą Tiskūnų bendruomenę – ir jaunus, ir vyresnius.

Penktadienį, kovo 4-ąją J. Paukštelio progimnazijos Tiskūnų Juozo Urbšio skyriuje šurmuliavo Kaziuko mugė „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“.

Jai šios mokyklos priešmokyklinukai bei pirmų-ketvirtų klasių mokiniai ruošėsi atsakingai – ne tik gamino darbelius, kepė kepinius, vėrė karolius, bet ir gražiai puošė prekybinius stalus. O ir derėtis, kaip tikrų tikriausioje mugėje, čia buvo galima!

Mažieji pardavėjai pardavinėjo, kaip patys sakė, savo pačių rankomis, tačiau su tėvelių pagalba darytus rankdarbius, įvairius kepinius – sausainius, pyragėlius. Kiekvieno jų akys žibėdavo iš džiaugsmo, kai pavykdavo kažką parduoti. Į mugę pirkti rinkosi ne tik patys mokiniai, bet buvo kviečiama visa Tiskūnų miestelio bendruomenė. 

Kaziuko mugė vaikams - laukta ir linksma šventė.

Kaziuko mugė vaikams – laukta ir linksma šventė.

„Šurmuliuojame jau nuo pačio ryto. Pirmų – ketvirtų klasių mokiniai dirbo keturiose amatų dirbtuvėlėse – vieni lipdė iš molio, darė molines širdeles, kiti darė verbeles, velykinus vainikėlius, gamino velykinius atvirukus. Darbas tiesiog virte virė“, – sakė skyriaus trečios klasės mokytoja Aistė Juodenienė.

„Vaikai buvo pasiruošę, žinoma, neapsieita ir be tėvelių pagalbos. Labai jiems ačiū. Taip stengiamės suburti ir išlaikyti mokyklos šviesulį. Į visus gamintus ir mugėje parduodamus darbelius buvo įdėta daug širdies, darbo, pastangų“, – sakė A. Juodenienė.

Panašios naujienos

One Response

  1. Kulturos darbuotoja

    …tarsi viskas butu grazu – ivyko graziu veiklu, patirta geru emociju… Bet – kas turi nesti teisinga zinia jaunimui apie musu krasto tradicijas, paprocius? Manau kad visu pirma – mokytojai. …taigi, Kaziuko muge yra iskirtinai Vilniaus krasto tradicija, paskaityti apie tai tikrai yra daugybe informacijos, straipsniu apzvalgu – minimaliai ir prieinamai: vddb.library.lt arba sarmatija.lt. Ir pan. Savo kraste reikia puoseleti savo krasto tradicijas, dometis jomis patiems ir perduoti tai jaunimui. Tik tuomet dirbami darbai tures prasme. Yra daugybe progu musu kraste prekiauti tesiant tradicija: saldaturgis, seskaturgis pries Kaledas, Jurginiu kermosius per Sv. Jurgi ir kt. O Jeigu zavi Vilniaus krasto tradicija – Kaziuko muge – tai ir palaikykime ja, vaziuokime prekiauti ar pirkti i Vilniu. Tuo ji ir ypatinga, kad suvaziuoja visa Lietuva.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.