Antradienį apie vidurdienį Tiskūnų kaime aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – vienas paskui kitą važiavo keli ugniagesių ekipažai, taip pat medikai. Skubėta į Žalesio gatvę, kur užsidegė didžiulis tvartas.

Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs žmogus pranešė, kad greta degančio tvarto yra gyvenamasis namas, viduje – dujų balionas ir, kad pastatas jau dega atvira liepsna. Atokiau nuo gyvenvietės esančią nelaimės vietą pirmasis ugniagesių ekipažas pasiekė per 13 minučių. Atvykus jau matėsi iš pastato besiskverbiančios liepsnos. Tvarte laikyti naminiai paukščiai buvo paleisti į lauką.

Tuoj pat pradėti gesinimo darbai. Plušėjo net keli ugniagesių ekipažai, atvykę ne vien iš Kėdainių, bet ir artimiausių rajono vietovių. Baimintasi, kad ugnis neišplistų į gretimą daržinę ir kad neužsidegtų  vos už kelių metrų stovintis gyvenamasis namas. Iš pastato išnešti 3 dujų balionai.

„Mes gyvename gyvenvietėje, tačiau net ir pas mus girdėjosi, kaip sproginėja šiferis ant degančio tvarto stogo, gaisrinės lėkė viena po kitos. Nuvažiavus pasižiūrėti, kas nutiko, matėsi daug ugniagesių, greta degančio pastato, ant sniego blaškėsi būrys įvairių paukščių. Bėgiojo ir pats tų paukščių savininkas“, – kalbėjo gaisro liudininkai.

Ugnis suniokojo nemažą dalį pastato, nukentėjo žmogus

„Ūkinis pastatas buvo didžiulis – 30×12 m dydžio, mūrinis, su gelžbetonine perdanga, dvišlaitis stogas dengtas šiferiu. Prie tvarto buvo pristatyta medinė daržinė (15×12 m dydžio, perdanga medinė, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu). Gaisro metu apdegė apie 100 m ² stogo dangos, išdegė apie 6×3 m² patalpa mūrinėje dalyje ir joje buvę apyvokos daiktai.

Ugniagesių pastangų dėka pavyko išsaugoti apie 240 m² mūrinio tvarto su stogu, medinės daržinės apie 100 m² ir stogo.

Svarbiausia, kad liepsnos nepersimetė ant gyvenamojo namo. Išgelbėta ir apie 40 vištų,10 žąsų, 8 antys. Išsaugota apie 6 m³ medinių dailylenčių bei traktoriukas-žoliapjovė“, – teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Liudininkų teigimu, gaisro metu, gesindamas įsisiautėjusias liepsnas, nukentėjo vienas žmogus. Jam pagalbą teikė medikai.

Beje, tą patį vakarą, ugniagesiams gelbėtojams pranešta, kad tame pačiame pastate dega šiaudai. Dieną degusį pastatą apžiūrėję ugniagesiai degimo požymių neaptiko. Pasirodo, šiaudai garavo, bet nedegė.

Kodėl užsiliepsnojo tvartas, dar nežinia. Vyksta tyrimas.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Asociatyvi nuotr.