Aplinkosaugininkai ir policininkai suvienijo jėgas ir Kėdainių miesto pakraštyje vykdė bendrą masinį reidą, kurio metu specialių prietaisų pagalba tikrino ir nustatinėjo teršalų kiekį dyzelinių ir benzininių automobilių išmetamosiose dujose.

Tąkart buvo patikrinta 16 automobilių. Vairuotojams, kurių automobilių išmetamosiose dujose teršalų kiekis viršijo nustatytas ribines vertes, surašyti Administracinio nusižengimo protokolai . Už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius eksploatavimą Administracinių nusižengimų kodekse numatyta bauda nuo 60 iki 300 eurų.

Problema – seni automobiliai

„Šie tikrinimai yra atliekami pagal sudarytą Aplinkos apsaugos departamento metinį planą, kuriame yra numatyti rajonai, datos, vietos. Tikrinami benzinu ir dyzeliu varomi automobiliai: specialiu prietaisu – dujomačiu – matuojami dyzelinių automobilių dūmingumas, kietų dalelių išmetimas į orą per vamzdį, taip pat šviesos obsorcijos koeficientas.

Benzininių automobilių išmetamas anglies monoksido kiekis yra matuojamas dujų analizatoriaus pagalba“, – pasakojo matavimu užsiimantis Aplinkos apsaugos agentūros, Aplinkos tyrimo departamento, Kauno analitinės kontrolės skyriaus vedėjas Vidmantas Palubeckis.

Iš šešiolikos patikrintų automobilių,  buvo nustatyti penki pažeidėjai.

„Dažniausiai nustatytas normas viršijo būtent dyzeliniai automobiliai. Žinoma, daugiausiai problemų kelia senesnės transporto priemonės, naujesnėse dažniausiai viskas yra tvarkoje“, – pažymėjo pašnekovas.

Patys kvėpuojame užterštu oru

Norint išvengti padidėjusio ir ribas viršijančio automobilio taršumo, derėtų daugiau skirti dėmesio automobilio priežiūrai.

„Viena iš didelio automobilio skleidžiamos taršos priežasčių – nekeistas automobilio oro filtras. Automobilių išmetamosiose dujose yra junginių, kurie yra pavojingi ir žmogaus sveikatai, ir yra teršiantys gamtą. O juk mes kvėpuojame šiuo oru“, – sakė V. Palubeckis.

Žalingų vidaus degimo variklių išskiriamų medžiagų kiekis ir jų toksiškumas priklauso nuo automobilio variklio techninės būklės, darbo rėžimo, kuro rūšies, kelio važiuojamosios dalies dangos ir kt. Nesureguliuota degimo sistema ne tik mažina variklio darbingumą, bet ir neleidžia visiškai sudegti kurui, tad primename: rūpinkitės savo transporto priemone – reguliari priežiūra užtikrina jūsų automobilio veikimą, taupo kurą ir mažiau teršią aplinkos orą.

Patikros – kelis kartus per metus

Pasak Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiojo inspektoriaus Remigijaus Geležausko, dauguma vairuotojų, kurių automobiliai gerokai viršijo išmetamų teršalų parametrus, teigė susitvarkysią savo automobilius autoservisuose.

„Buvo atvejis, kuomet vairuotojas manė nusipirkęs techniškai tvarkingą automobilį, tačiau pamatavus paaiškėjo, kad vos prieš kelis mėnesius įsigytas automobilis nustatytus teršalų normatyvus viršijo kone dvigubai. Nors pats vairuotojas buvo įstikinęs, kad jo automobilis yra techniškai tvarkingas“, – teigė aplinkosaugininkas.

Tokios patikros yra vykdomos kelis kartus per metus.

 

Panašios naujienos