Vakar, Ruminių kaimo ribose, ties posūkiu į Daumantus, įvyko eismo įvykis, po kurio vairuotojams prireikė medikų pagalbos, stipriai aplamdytos ir transporto priemonės.

Pranešimas apie kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva įvykusį eismo įvykį gautas trečiadienio popietę, apie 14.50 val. Į nurodytą vietą išskubėjo policijos, medikų ir ugniagesių ekipažai.

Atvykus į įvykio vietą, konstatuota, kad susidūrė dvi transporto priemonės – „Opel Zafira“ ir automobilvežis „Ford Transit“. Automobiliai, ypač lengvasis, stipriai suknežinti. Padedant ugniagesiams, iš „Opel Zafira“ išlaisvintas vairuotojas perduotas medikams. Jų pagalbos prireikė ir automobilvežio vairuotojui.

Pirminiais duomenimis, „Opel Zafira“ vairuotojas (g. 1957 m.) išsukdamas iš šalutinio į pagrindinį kelią, nepraleido juo važiavusio „Ford Transit“, kurį vairavo 20-metis vairuotojas, ir su juo susidūrė.

Kaip pranešė Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato atstovai, abu vairuotojai buvo blaivūs, įvykio aplinkybės tiriamos. Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal LR Baudžiamojo kodekso 281 str. (Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas).

Vairuotojus išvežus į gydymo įstaigą, ugniagesiai nuvalė ant važiuojamosios kelio dalies išsiliejusį tepalą ir duženas. Prieš tai buvo atjunti abiejų transporto priemonių akumuliatoriai.

Tai – avaringa vieta

Pasak policijos pareigūnų, kelio atkarpoje tarp Kėdainių ir Dotnuvos įvyksta nemažai eismo nelaimių. Ypač avaringa vieta ties posūkiu į Daumantus, kur yra įsikūrusios kelios sodininkų bendrijos. Dažnai iš kolektyvinių sodų važiuojantys vairuotojai pervertina savo galimybes ir nepaisydami pagrindiniu keliu artėjančių transporto priemonių, į kelią išvažiuoja manydami, kad dar spės baigti manevrą. Kartais susidūrimai įvyksta apakinus saulei. Nelaimės nutinka ir kai pagrindiniu keliu važiuojančios transporto priemonės ties posūkiu į Daumantus staiga stabdo, o į jų galą įsirėžia iš paskos važiuojantys ir saugaus atstumo nesilaikantys automobiliai. Tad pareigūnai ragina vairuotojus visada atidžiai stebėti aplinką, laiku rodyti posūkio signalą, laikytis saugaus atstumo, nelenkti draudžiamose vietose, neviršyti greičio.

Įvykio liudininkų nuotr. Įvykio metu aplamdytos abi transporto priemonės, ypač suknežintas „Opel Zafira“ automobilio priekis.

Kėdainių mugės“, Kauno apskr. VPK ir Kauno PGV inf.