Šiandien, apie 9 val. Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g., ties autobusu stotimi maršrutinis miesto autobusas rėžėsi į saugumo salelėje stovintį šviesoforą ir kitus kelio ženklus bei kliudė „BMW“ automobilį.

Pirminiais duomenimis, avarija įvyko sutrikus autobuso vairuotojo sveikatai.

Į įvykio vietą atskubėję medikai į ligoninę išvežė ir autobuso vairuotoją, ir „BMW“ automobilio keleivius.

PAPILDYTA

Į įvykio vietą atskubėjo ne tik policijos ir du medikų ekipažai, bet ir miesto seniūnijos bei „Kėdbuso“ atstovai. Pastarieji patraukė nuo kelio ant važiuojamosios dalies išsibarsčiusias nuolaužas (smūgio metu nuo saugumo salelės ant žemės nuversti visi kelio ženklai ir šviesoforas), kad jos netrukdytų pravažiuoti kitoms transporto priemonėms.

Automobilių srautas šioje vietoje ties J. Basanavičiaus ir Rasos g. sankryža yra labai intensyvus, tačiau, pasak įvykio vietoje dirbusių policijos pareigūnų, eismas po avarijos nebuvo sustabdytas. Įvykio liudininkų teigimu, medikai greitosios medicinos pagalbos automobiliais į ligoninę išvežė tris suaugusiuosius ir vieną vaiką.

„Mūsų vairuotojui sutriko sveikata, jis sakė, kad išvažiavęs iš galinio sustojimo, prarado sąmonę ir ją atgavo tik po smūgio į šviesoforą ir „BMW“ automobilį. Vairuotojas, laimei, gyvas, jį išsivežė medikai, kaip bus toliau, nežinia. Darbą jis buvo pradėjęs 06.13 val., tad nebuvo pervargęs, tiesiog, sušlubavo sveikata.

Apskritai, tai vienas geriausių mūsų įmonės darbuotojų, „Kėdbuse“ dirbantis jau daug metų, todėl jam ir buvome davę šį, ką tik įsigytą autobusą. Su juo važiuota tik trečią dieną“, – pasakojo į nelaimės vietą atskubėjęs „Kėdbuso“ direktoriaus pavaduotojas Evaldas Cicėnas.

Rimti avarijos padariniai

Apie per avariją nukentėjusių asmenų sveikatą duomenų nėra.

Eismo įvykio metu stipriai apgadintos abi transporto priemonės – autobuso priekinė dalis vienoje pusėje taip stipriai įlenkta, kad visi gesintuvai sulėkė į autobuso vidų, suskaldytas ir priekinis stiklas, o visureigiui sulamdyta galinė dalis.

Visiškai suniokota ir tarp važiavimo juostų įrengta pėsčiųjų saugumo salelė. Ant jos stovėję kelio ženklai ir šviesoforas virto ant žemės, laimei, tuo metu salelėje nebuvo pėsčiųjų.

Nors įvykio metu šviesoforas buvo nuverstas, kiti sankryžoje stovintys šviesoforai veikė. Kaip teigė Kėdainių miesto seniūnijos atstovai, „yra rangovas, kuris atvyks ir per avariją nuverstą šviesoforą atjungs bei pastatys naują šviesoforą. Išlaidos gali siekti nuo 3 iki 5 tūkstančių eurų. Darbus apmokės miesto seniūnija, o po to žalą padengs draudimo bendrovė.“