Savaitgalį Lietuvoje švenčiant Tėvo dieną, penktadienį prezidentas pasveikins ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanos  tėčius ir globėjus.

Kaip praneša Prezidentūra, medaliai bus įteikti 9-iems tėvams ir globėjams: Kėdainių rajone gyvenančiam ir keturis vaikus užauginusiam Arvidui Abariui, Kęstučiui Krasauskui iš Pasvalio rajono iki pilnametystės užauginusį keturias dukras ir auginantį du nepilnamečius vaikus ir keturių vaikų tėvui iš Ukmergės rajono Arvydui Kuliavui.

Taip pat apdovanotas bus Juozas Lenktys iš Kazlų Rūdos savivaldybės užauginęs 5 vaikus bei Antanas Mišeika ir Henrichas Pečuro, užauginę po keturis vaikus.

Apdovanojimas taip pat bus įteiktas kauniečiui Artūrui Ručinskui, įgimtą judėjimo negalią turinčiam globėjui, kuris nepaisant savo turimos negalios  nusprendė į savo namus priimti svečiuotis vaikų globos namuose gyvenusį aštuonmetį.

Medalį „Už nuopelnus Lietuvai“ prezidentas įteiks ir plungiškiui Valentinui Šatkauskui, kuris užaugino dvylika vaikų bei šiauliečiui Alfredui Tijūnaičiui, kuris užaugino dvi dukras, o nuo 2018 metų pradėjo globoti vaikus. Per visą šį laikotarpį šeima globojo daugiau nei dvidešimt vaikų.

„Kėdainių mugė” primena, kad šiemet Motino dienos išvakarėse Prezidentas įteikė valstybės apdovanojimą už nuopelnus motinystei ir globai Arvido žmonai Jolantai Abarienei.

ELTA ir „K. m.” nuotr.

Viršelio nuotr.: Jolanta ir Arvidas Abariai su LR Prezidentu Gitanu Nausėda (nuotraukoje viduryje) po apdovanojimo Jolantai. (Prezidentūros nuotr. / fotografas Robertas Dačkus)