Vis dar sprendžiama, kas teiks keleivių vežimo paslaugas mieste bei rajone.

Vis dar sprendžiama, kas teiks keleivių vežimo paslaugas mieste bei rajone.

Kėdainių rajono savivaldybėje vyko susitikimas, kuriame svarstyta, kas turėtų vykdyti keleivių pervežimo mieste ir rajone paslaugas. Iki šiol garsiai kalbama apie du galimus vežėjus: kėdainiečių „Kėdbusą“ ir kauniečių „Kautrą“.

Antradienį Kėdainių rajono tarybos nariai susipažino su „Kautros“ siūlymais, taip pat išgirdo apie savivaldybės įmonės „Kėdbusas“ šiandieninę situaciją.

Daugiau klausimų nei atsakymų

Po susitikimo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius teigė kol kas nenorintis daryti galutinių išvadų, nes iki šiol yra nemažai klaustukų.

„Iki šiol nėra aiškių atsakymų į iškeltus klausimus. Mes pamatėme, kad reikia papildomai kalbėtis su „Kėdbuso“ kolektyvu, nes administracija to nedaro. „Kėdbuso“ profsąjungos pirmininkas Michailas Pušnovas išsakė daug įvairių abejonių ir nuogąstavimų. Vadinasi, atviro pokalbio ten nėra“, – sakė meras.

Buvo sudaryta speciali darbo grupė, kuri aiškinsis, kokia yra vidinė situacija bendrovėje „Kėdbusas“, bus analizuojamos finansinės ataskaitos, bendraujama su čia dirbančiais darbuotojais, kurie jau buvo pasiryžę streikuoti.

Šios savaitės susitikime susitarimo pasiekti nepavyko, tad nutarta susitikti kitą savaitę ir apsispręsti, kokį tinkamiausią variantą pasirinkti.

IMG_4193

S. Grinkevičius sakė, kad per pastaruosius 20 metų turbūt pirmą kartą buvo imtasi tam tikrų konkrečių veiksmų ir sprendimų, kad būtų pagerinta viešojo transporto situacija.

Sprendimai nebūtų greiti

Pasak mero, šiai dienai yra keli galimi scenarijai, kas ir kaip turėtų vykdyti keleivių vežimo paslaugą.

„Vienas iš galimų variantų yra rinktis „Kautrą“, kitas variantas – savos investicijos į „Kėdbusą“, taip pat viena iš galimybių – naudotų autobusų pirkimas. Pagal tai, ką nuspręs tarybos nariai, mes ir dirbsime“, – sakė jis.

Pasak mero, norėtųsi, kad mieste važinėtų nauji ir gražūs autobusai, tačiau tai yra pakankamai brangu.

„Kokybė visada reikalauja atitinkamos kainos“, – sakė S. Grinkevičius.

Bet kuriuo variantu, greito rezultato tikėtis nereikėtų.

„Jei bus pasirinktas „Kautros“ variantas, tektų susidėlioti nemažai teisinių klausimų, jei lieka „Kėdbuso“ variantas, tektų vykdyti konkursus autobusų pirkimui. Be to, privalu susitikti ir su „Kėdbuso“ kolektyvu. Per visus 20 metų rajono vadovai turbūt pirmą kartą ėmėsi tam tikrų konkrečių veiksmų ir sprendimų, kaip pagerinti mūsų viešojo transporto, „Kėdbuso“ situaciją. Aš tikiu, kad kėdainiečiai supranta, kad nėra paprasta taip greitai rasti tinkamus sprendimus. O kai imiesi spręsti klausimus, atsiranda įvairių nuomonių. Jas visas reikia suderinti ir pasiekti norimą rezultatą“, – sakė rajono meras S. Grinkevičius.

Panašios naujienos

2 Responses

  1. Michailas

    Venos partijos kreipimasis į žmonės prieš rinkimus: TAI YRA IR BUS SAVIVALDYBĖS PAREIGA. IR JOKIO ČIA KANDIDATŲ NUOPELNO NĖRA. Tik štai, ar bus jūsų atsiklausta, ko ir kiek reikia, čia kitas klausimas.Tai principo reikalas, ar tai bus demokratiška ir ar taip bus įgyvendinta pagrindinė savivaldos funkcija tarnystė žmonėms, priklausys jau nuo konkrečių politikų, kuriuos Jūs išrinksite. O kas dabar?

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.