Prieš ketverius metus garsiai išsakyta svajonė išsipildė. Šiuo metu Vilniuje gyvenantis kraštietis Titas Valionis šypsosi, kad norėjosi tikėti, bet sunku buvo įsivaizduoti, jog Kėdainiuose atsiras šiuolaikiška parkūro aikštelė. Jam pritaria ir jo bendraminčiai parkūro entuziastai Lukas Kačerauskas bei Artūras Žemaitis.

Pažadą įvykdė

Pernai rudenį atnaujintame miesto parke įrengta speciali parkūro aikštelė, todėl, kai tik pasitaikydavo geras oras, be kritulių ir stipraus vėjo, į Kėdainius namo sugrįžęs T. Valionis su bendraminčiais joje lavindavo parkūro įgūdžius. Kraštietis tikisi, kad atšilus orams čia rinksis dar daugiau šio sporto entuziastų.

„Sena svajonė, kad parke atsirastų moderni parkūro aikštelė, išsipildė, už tai noriu padėkoti tuometiniam merui Sauliui Grinkevičiui. Prisimenu, kai prieš ketverius metus, išgirdęs mano idėją apie parkūro aikštelės įrengimą, jis dar tą pačią dieną paspaudęs ranką pasakė, kad šį projektą įvykdys dėl to, kad jaunimas turėtų kur leisti laisvalaikį. Labai smagu, kad duotas pažadas ištesėtas. Dėkoju S. Grinkevičiui tiek aš ir mano draugai, tiek visi ja besinaudojantys“, – sakė T. Valionis.

T. Valionis ir L. Kačerauskas pirmieji išbandė naujos parkūro aikštelės parke įrangą.

Plačiai nuskambėjo

T. Valionis – Lietuvoje žinomas parkūro sportininkas, šiai sporto šakai skyręs septynerius metus. Dar mokydamasis gimnazijoje, jis plačiai pristatė idėją įrengti parkūro aikštelę Kėdainiuose. Prieš keletą metų Europos jaunimo savaitės Kėdainiuose metu, renginyje „Idėja+“ T. Valionio idėja laimėjo pirmą vietą, tuomet jis gavo kelialapį į Klaipėdą, kurioje savo idėjas pristatinėjo jaunimas iš visų Lietuvos savivaldybių. Ten kėdainiečio idėja apie parkūro aikštelę užėmė trečiąją vietą.

„Parkūras nėra tik sportas, kaip, tarkim krepšinis ar futbolas, bet ir savotiška meninė veikla, kurią asmeniškai galėčiau sulyginti su tapymu, tik teptukas yra tavo kūnas. Tad nuo šiol kėdainiečių galimybės tobulintis šioje srityje didžiulės“, – šypsosi T. Valionis.

Pasak T. Valionio, parkūras nėra tik sportas, tai ir kūno tapyba.

Įkvėpė ir kitus

Kitas parkūro entuziastas L. Kačerauskas, šiuo metu tarnaujantis kariuomenėje, taip pat, galima sakyti, parkūro senbūvis, šia sporto šaka susidomėjęs dar ankstyvoje paauglystėje. Prieš septynerius metus atrastas hobis šiandien jam yra neatsiejama gyvenimo dalis.

„Apie parkūrą sužinojau, kaip ir daugelis, iš interneto, pamačiau tuo užsiimančius atletus ir tai tikrai mane sudomino. Titas, galėčiau sakyti, yra Kėdainių parkūro siela, nes jis kartu suveda daugelį atletų. Titas mus supažindino, todėl mūsų bendruomenė Kėdainiuose tapo didesnė“, – sakė L. Kačerauskas.

Vaikinas tikina, kad naujoji parkūro aikštelė parke jam yra didelis džiaugsmas, nes, kol ji bus įrengta, jis laukė net trejetą metų. „Esu dėkingas už šią modernią aikštelę. Gaila, kad dabar oro sąlygos neleidžia ten lankytis, bet kai tik atšils, žadu kuo greičiau ten eiti ir atlikti keletą triukų“, – šypsosi L. Kačerauskas.

Tenkina poreikius

Dar vienas parkūro entuziastas A. Žemaitis įsitikinęs, naujoji aikštelė yra tikrai puiki ir atveria daugiau galimybių lavinti šią sporto šaką.

„Deja, ji turi ir trūkumą, pavyzdžiui, po lietaus aikštelėje ant platformų susikaupia balos ir taip kenkia dangai. Gal būtų įmanoma tą problemą išspręsti. Bet vis tiek smagu, kad ir Kėdainiuose atsirado erdvė, kuri tenkina šio sporto entuziastų poreikius“, – sakė A. Žemaitis.

Parkūru vaikinas užsiima apie porą metų, o apie šį sportą jis sužinojo iš T. Valionio.

„Šiuo metu oro sąlygos nelabai leidžia lankytis parke esančioje aikštelėje, tačiau ištirpus sniegui ir kai bus sausa tikrai sportuosiu joje dažnai“, – teigė A. Žemaitis.

Parkūras (pranc. parkour „distancija, kliūčių ruožas“) – sportinio tipo veikla – ekstremalus sportas, kurios pagrindinis principas yra judėjimas, patekimas iš vienos vietos į kitą kiek įmanoma greičiau ir efektyviau. Viskas aplinkui traktuojama kaip kliūtys, kurias siekiama įveikti pasikliaunant vien savo galimybėmis.

(T. Valionio asmeninio albumo nuotr.)