Birželio 13–15 dienomis kviečiame į nemokamas  jogos, kvėpavimo, meditacijos ir kūrybinio-terapinio rašymo dirbtuves, kuriose su rašymu besidominčiais suaugusiais Kėdainių miesto ir rajono gyventojais dirbs žurnalistė, rašytoja, rašymo praktikų mokytoja Eva Tombak. Ji supažindins su terapinio ir kūrybinio rašymo pagrindais, leis per atliekamas užduotis labiau pažinti save ir Kėdainių miestą. Planuojamos dirbtuvių temos: kodėl aš myliu Kėdainius; savęs pažinimas per Kėdainių krašto istoriją; mano ir miesto aukso amžius, prisiminimai, istorijos; mano charakterio ir miesto stipriosios pusės; Kėdainių gyventojai, kuriais didžiuojuosi. Dirbtuvių dalyviai pasidalins savo kūrybiniais darbais su bendruomene bibliotekos internetinėje svetainėje ir rugpjūtį vyksiančios Mažosios knygų mugės skaitymų metu.

KVIEČIAME REGISTRUOTIS EL. P. KULTURA.KRVB@GMAIL.COM ARBA TEL. +37069874601

DIRBTUVIŲ LAIKAS BUS PARINKTAS PAGAL DALYVIŲ SUSITARIMĄ.

Apie rašymą:

„Man rašymas yra meditacija. Rašiklis liečiasi su popieriumi, pirštai su rašikliu, kvėpavimas su rašymu, rašymas – su mintimis. Rašymas yra stebėjimas, kaip mintys susitelkia, blaškosi ir vėl telkiasi. Stebėjimas be reakcijos į savo mintis.

Aš derinu jogą su rašymu ir savęs neįsivaizduoju be šių praktikų. Joga ir rašymas padeda tvarkytis su emocinėmis ir fizinėmis problemomis. Rašymas ir joga veikia proto raumenis, žadina sąmoningumą. Rašymas ir joga yra atsipalaidavimo praktikos – paleidžia kūno, minčių įtampas. Rašymo ir jogos praktika yra kelionė. Kelionė į save, bet jos tikslas – bendrystė, draugystė su savimi ir pasauliu“, – teigia rašytoja Eva Tombak.

Kodėl verta rašyti ranka

Rašyti kompiuterio ekrane patogu, tačiau „patogiau“ nereiškia naudingiau. Rašymas ranka turi privalumų, kurių technologijos kol kas negali kompensuoti, atgaminti. Rašymas ranka lemia geresnį žinių įsisavinimą ir savęs pažinimą.

Rašymas ranka lavina motoriką, koordinaciją ir netgi gebėjimą skaityti. Kiekvieno piršto galiuke yra apie 3000 lytėjimo receptorių, kurie siunčia signalus smegenims. Kas greitai rašo – greitai skaito ir priešingai.

Rašymas ranka stimuliuoja kritinį mąstymą ir suvokimą. Padeda nepasiklysti tarp tikslų, nemesti kelio dėl takelio. Rašymas ranka yra smegenų masažas, gerina atmintį. Atmintis – tai proto raumuo, kurį būtina treniruoti, jei norime užbėgti už akių senatvinei demencijai.

Kaip išugdyti rašymo įprotį? Reikia jį praktikuoti, kito būdo nėra.

Rašymas ranka – tai mąstymas pirštais. Rašydama aiškinuosi santykius su savo nerimais ir baimėmis. Rašymas padeda tyrinėti mintis ir emocijas. Padeda suprasti, ar tai, ką jaučiame, yra racionalu ar tiesiog dar viena iliuzija.

KVIEČIAME REGISTRUOTIS EL. P. KULTURA.KRVB@GMAIL.COM ARBA TEL. +37069874601

Dirbtuvės yra Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos projekto „Sugrįžimai: kraštiečių kūrybos dienos Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybės administracija.