Praėjusių metų pabaigoje kraštiečiai, dirbantys pagal verslo liudijimą ar vykdantys individualią veiklą, gavo pranešimus sumokėti vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. 9 eurų dydžio rinkliava už 2017-uosius metus sukėlė didelę diskusijų audrą.

Vieni žmonės stebėjosi, kaip ir iš kur tokia rinkliava atsirado, kiti teigė savo veikla ar verslu komunalinių atliekų apskritai nesukaupiantys. O tiems, kurie savo veiklą įregistravę tuo adresu, kuriuo ir gyvena, buvo apmaudu, kad sumokėjus už atliekų tvarkymą kaip gyventojui, teks mokėti dar kartą – tik šįkart kaip verslininkui.

Kilusius neaiškumus išsklaidyti ėmėsi Kėdainių rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Čiteikė. Ji priminė, kad asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą ar individualią veiklą, vietine rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą yra apmokestinami vadovaujantis Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 30 d. sprendimo Nr. TS-280 3 priedo 1 punktu.

Tad gautąsias sąskaitas apmokėti reikia. Rinkliavos dydis, pagal šiuo metu galiojantį Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimą, yra 9 eurai per metus.

Tačiau žadama taikyti ir išimtis. „Apmokestinant individualią veiklą ir verslo liudijimus turinčius asmenis, vadovaujamės Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, kuriuose nėra nurodyta, kokia veikla yra vykdoma. Dėl to negalime nuspręsti, ar susidaro komunalinės atliekos, ar ne, – susidariusią situaciją komentavo L. Čiteikė. – Todėl žmonės, kurie mano, kad, dirbdami pagal verslo liudijimą ar vykdydami individualią veiklą nesukaupia komunalinių atliekų, gali kreiptis į savivaldybės administraciją, 101 kabinetą ir pateikti prašymą neskaičiuoti vietinės rinkliavos.“

Prašyme būtina nurodyti, kokia veikla užsiimate, taip pat prie prašymo reikia pridėti verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymos kopiją bei asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją. Gauti prašymai bus nagrinėjami komisijos posėdyje ir apie priimtą sprendimą gyventojai bus informuoti raštu.

Tokie prašymai savivaldybės administraciją jau pasiekė – kreipiasi žmonės, vykdantys intelektualią, meninę ar kitą veiklą, kurią sudaro tik darbas prie kompiuterio, kursų ir mokymų vedimas ir t.t.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.