Paskutinį spalio savaitgalį Daugiakultūris centras pasitiko spalvinga, įvairiapuse Krašto dailės draugijos paroda. Net dvidešimt devyni autoriai žiūrovų vertinimui atidavė 109 darbus.

Šįkart kraštiečių parodoje visų lankytojų akys krypo į pernaraviškės Aušros Steponkienės popierinę „Gamtos simfoniją“.

Šįkart kraštiečių parodoje visų lankytojų akys krypo į pernaraviškės Aušros Steponkienės popierinę „Gamtos simfoniją“.

Ekspozicija skirta Kristijono Donelaičio jubiliejiniams metams paminėti.
„Labai džiugu, kad mūsų darbus po savo stogu priglaudė svetingos Daugiakultūrio centro moterys. Mūsų draugijos nariams parodyti tai, kuo jie gyvena, yra labai svarbu. Kadangi šįmet daugelio kūrėjų dėmesys nukrypo į Kristijoną Donelaitį, tai ir mes nutarėme neatsilikti – savo kūrybą paskyrėme šiam kūrėjui. Niekas nepaneigs, kad tiek prieš kelis šimtmečius, tiek dabar mus supanti gamta tokia pati ir įkvepianti. Taigi daugelio tapytojų darbuose vyrauja nuostabus Mažosios Lietuvos peizažų ir kaimų grožis. Dažnas iš mūsų esame kaimo vaikai, tad žinome, koks kaimas kiekvienam iš mūsų brangus. Savo jausmus ir potyrius menininkai atskleidė ne tik tapydami, bet ir kurdami tekstilės, skulptūros, keramikos darbus“, – sakė Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė.
Parodos lankytojai nepaliaudami aptarinėjo visus darbus, tačiau bene daugiausia susižavėjimo sulaukė kruopštūs pernaraviškės Aušros Steponkienės darbai iš popieriaus. Jos sukurta „Gamtos simfonija“, kurioje pavaizduota šermukšnio šakelė, nepaliko nė vieno abejingo. „Darau tai, kas man įdomu ir patinka. Dabar sergu popierine liga. Smagu, kad žmonėms mano kūryba patinka“, – kukliai apie savo kūrybą kalbėjo A. Steponkienė.
Tautodailininkai negailėjo gražių žodžių Albinai Mackevičienei. Ji – tikra krašto tautodailininkų ašis, dažną kūrėją paraginanti nepamiršti plenerų ar sukurtų darbų atnešti į parodas, kurias kėdainiečiai tautodailininkai rengia itin aktyviai.
Kraštiečių paroda Daugiakultūriame centre veiks iki lapkričio 22 dienos.

Panašios naujienos