2019 metais LR Seimas paskelbė Liepos 6-ąją – Valstybės dieną Tautiškos giesmės diena, todėl, kad šios Vinco Kudirkos sukurtos giesmės giedojimas tapo neatsiejama Valstybės dienos šventės dalimi ir pačiu svarbiausiu jos akcentu.

Kur begyventų ar besisvečiuotų, švęsdami Valstybės dieną lietuviai visame pasaulyje susitelkia ir gieda Lietuvos himną. Ši tradicija užgimė dar 2009 metais, minint Lietuvos valstybės 1000-metį ir nuo to laiko visuose pasaulio taškuose, kur tik yra mūsų tautiečių, trispalvių apsuptyje išdidžiai skamba tautiška giesmė.

Šiemet „Tautiška giesmė aplink pasaulį” nuskambės jau keturioliktąjį kartą su šūkiu „Solidarūs – mes stiprūs!”.

„Pastarųjų metų patirtis parodė, kaip greitai ir stipriai lietuviai moka susitelkti, siekdami įveikti iškylančias grėsmes. Tik solidarumas suteikia mums jėgų, kurių prireikia vis naujiems iššūkiams atremti, – sako iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ sumanytojas Raimundas Daubaras. – Šiemet pasauliui ir vieni kitiems nešime žinią, kad mūsų jėga – susitelkimas, kuris padeda apginti brangiausia, ką turime – laisvę, gyvybę, lietuvių kultūrą ir tradicijas.“

Valstybės dieną – respublikinis šokių festivalis

Šiemet Kėdainių kultūros centras kviečia Mindaugines švęsti ne tik iš visos širdies giedant Tautišką giesmę su visais pasaulio lietuviais, bet ir dalyvaujant III respublikiniame liaudiškų šokių festivalyje „Sukasi trys kartos“.

Šventė prasidės 19 val. Didžiosios Rinkos aikštėje. Festivalyje dalyvaus net 15 šokių kolektyvų iš visos Lietuvos. 21 val. visi esantys aikštėje drauge giedos Tautišką giesmę.

Tradicija puoselėjama ir kaimuose

Lietuvos himnas skambės ne tik miestuose, bet ir kaimuose. Štai, Sangailų kaimo bendruomenė kviečia visus seniūnijos gyventojus liepos 6 d. 20 val. susiburti ant Sangailų piliakalnio ir kartu paminėti Valstybės dieną. Koncertuos Molėtų krašto liaudiškos muzikos kapela „Ežerija“ (vad. Valė Umbrasienė) bei Šėtos kultūros centro folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“ ir instrumentinis ansamblis „Rudekšna“ (vad. Artūras Ruša).

Organizatoriai kviečia ateiti su šeima, seneliais, draugais, kaimynais pasiklausyti muzikos ir 21 val. vieningai sugiedoti tautišką giesmę!

Galima atsinešti vėliavas ar kitą tautinę atributiką.

Titulinė nuotrauka: Tautiška giesmė aplink pasaulį skambės jau 14 kartą. Šiemet iniciatyvos šūkis – „Solidarūs – mes stiprūs!“. (Iniciatyvos organizatorių nuotr.)