Kėdainių „Nevėžis“ (3/0) tarptautinį krepšinio turnyrą „Kėdainiams – 646“ užbaigė pergalingai. Aikštės šeimininkai įveikė Ukrainos čempionus – Čerkasų „Mavpy“ (0/3) krepšininkus – rezultatu 84:69 (24:24, 26:20, 21:14, 13:11) ir iškovojo pirmąjį trofėjų dar prieš prasidedant naujajam krepšinio sezonui.

Turnyre iškovoję tris pergales iš tiek pat galimų, kėdainiečiai antrus metus iš eilės tapo tarptautinio krepšinio turnyro, organizuojamo Kėdainių arenoje, nugalėtojais.

Išsiveržė antrame kėlinyje

Didesnių sunkumų Ramūno Cvirkos auklėtiniai patyrė tik pirmojo kėlinio metu, po kurio rezultatas buvo lygus – 24:24.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Mavpy“, vedama amerikiečio Brandon Young, vis dar kibo aikštės šeimininkams į atlapus – prabėgus penkioms minutėms, rezultatas švieslentėje vėl buvo lygus  – 37:37.

Vis dėlto kėlinio pabaigoje Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai spurtavo ir ilsėtis į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 6 taškų pranašumą – 50:44.

Antrojoje rungtynių dalyje su Regimantu Miniotu ir Jon-Christoper Fuller priešakyje  tarptautinio krepšinio turnyro šeimininkai tik didino savo persvarą, nebeprisileisdami varžovų arčiau.

Po trečiojo kėlinio Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai jau turėjo dviženklę, 13 taškų persvarą (71:58).

Įpusėjus ketvirtajam susitikimo kėliniui Čerkasų ekipos deficitas jau buvo pasiekęs 19 taškų ribą (63:82). Besibaigiant mačui, svečiai jį sušvelnino iki 13, tačiau paskutinės rungtynių atakos metu dvitaškiu metimu Kėdainių „Nevėžio“ pergalę 15 taškų skirtumu užtvirtino J. C. Fuller (84:69).

Kėdainių „Nevėžis“: R. Miniotas (5 atk. kam.) ir J. C. Fuller – po 15, Vladimiras Ševčenko ir Chaunsey Collis (4 rez. perd.) – po 12, Ignas Labutis 9 (5 atk. kam., 3 rez. perd.).

Čerkasų „Mavpy“: Vladimir Koniev 13 (8 atk. kam.), B. Young (5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Dmytro Skapintsev – po 12, Igor Čiumakov – 10.

Simboliniame penkete – du „nevėžiečiai“

Turnyro „Kėdainiams – 646“ vicečempionais tapo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai (praėjusių metų LKL sezone užėmę ketvirtąją vietą), o trečiąją vietą iškovojo Minsko „Tsmoki“. Pastaroji komanda yra Baltarusijos čempionė ir turnyre Kėdainiuose žaidė beveik nacionalinės rinktinės nariai.

Į simbolinį tarptautinio krepšinio turnyro „Kėdainiams – 646“ starto penketą pateko Kėdainių „Nevėžio“ gynėjas C. Collins ir atakuojantis gynėjas J. C. Fuller, Panevėžio „Lietkabelio“ vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas, Minsko „Tsmoki“ krašto puolėjas Vitali Liutych ir Čerkasų „Mavpy“ sunkusis krašto puolėjas I. Čiumakov.

Kėdainių „Nevėžis“ be pralaimėjimų žygiavo tarptautinio keturių ekipų krepšinio turnyro „Kėdainiams – 646“ metu. Pirmadienį rezultatu 78:76 įveikė Minsko „Tsmoki“, antradienį antrąjį kartą susitiko su „Lietkabeliu“ ir jį pervažiavo rezultatu 86:63.

Kol kas Kėdainių „Nevėžis“ priešsezonio rungtynių etape žygiuoja pergalingai. Pasiruošimo artėjančiam „Betsafe–LKL“ etape rungtynėse su Vilniaus „Perlu“ kėdainiečiai triumfavo rezultatu 79:75, Panevėžio „Lietkabelį“ prieš savaitę „Cido“ arenoje palaužė 80:75, vargo neturėjo ir su Liublino „TBV Start“ ekipa, kurią įveikė rezultatu 72:59.

Antrus metus iš eilės

Turnyrą stebėjo ir nugalėtojams prizus įteikė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

„Šis turnyras – jau tradicinis, tarptautinis, į kurį renkasi  įvairios komandos iš Lietuvos bei užsienio. Džiugu, kad susitikimų metu mūsų Kėdainių arena buvo beveik pilna – pasižiūrėti krepšinio susirinko daug kėdainiečių, sergančių už mūsų miesto komandą“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Pasak Ingridos Marijošienės, vienos iš turnyro organizatorės, turnyre dalyvavusios komandos buvo patenkintos jo organizavimu bei šiltu priėmimu. „Komandos prieš sezoną nori rungtyniauti su stipriomis komandomis ir išbandyti savo jėgas, o būtent tuo šis mūsų turnyras ir pasižymi. Čia dalyvauja stiprios ir pajėgios komandos. Komandos girdėjo apie pernykštį turnyrą, tad noriai atvyko šiais metais. Smagu tai, kad antrus metus iš eilės mes tampame šio turnyro nugalėtojais! Jei komanda rungtyniaus taip, kaip šiandien, jei nesubyrės, neįsisuks traumos, galime siekti ir aukštesnės pozicijos „Betsafe–LKL“ čempionato turnyrinėje lentelėje“, – sakė I. Marijošienė.

Šį tarptautinį krepšinio turnyrą Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas su savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus ir Kėdainių arenos pagalba. kartu organizuoja antrus metus iš eilės. Prieš metus nugalėtojų taurė taip pat liko kėdainiečių rankose.