Dėl futbolo galvas pametusius vaikinukus – Arną Končių, Vakarį Skibiniaus­ką, Eirimą Širvinską ir Matą Petkevičių galima pavadinti vienais ryžtingiausių ir atkakliausių jaunųjų kėdainiečių. Šie vaikinukai ne tik sėkmingai tobulina įgūdžius stipriausiose šalies futbolo akademijose, bet ir skina laurus futbolo turnyruose.

Tarp nugalėtojų – ir kėdainiečiai

Šį rudenį Vilniuje vykstančiame prestižiniame ir didžiausiame Baltijos šalyse tarptautiniame vaikų futbolo turnyre „Ateitis Cup“ visi keturi kėdainiečiai pasidabino medaliais. Turnyre kasmet dalyvauja daugiau kaip 3000 jaunųjų futbolininkų iš 18 Europos valstybių, tačiau lietuvaičiams sėkmė tapti turnyro nugalėtojais šypsosi ne taip ir dažnai.

Šie metai – išimtis. Po atkaklių ir varginančių kovų, kuriose dėl pagrindinės „Ateitis CUP“ turnyro taurės praėjusį lapkričio savaitgalį varžėsi keturiolikmečiai futbolininkai, šįkart ant nugalėtojų pakylos lipo Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtiniai, vadovaujami trenerio Dariaus Žindulio. Nugalėtojų komandoje žaidžia net trys kėdainiečiai: A. Končius, V. Skibiniauskas ir E. Širvinskas, savo kelią pradėję Kėdainių futbolo klube „Nevėžis“.

Panevėžio sporto gimnazijos komanda turnyre savo grupėje įveikė dvi estų ekipas, Rygos „Dinamo“ (Latvija) ir Vilniaus „Žalgirio“ komandas, pusfinalyje nugalėjo Baltarusijos „FC Bate Borisov“, o finale, įveikę nuovargį ir sukaupę visas jėgas, rezultatu 1:0 palaužė taip pat šios kaimyninės šalies ekipą – Minsko „Minsk“.

O štai spalį vykusiame „Ateitis CUP“ trylikamečių futbolininkų turnyre į finalą pateko ir tik po atkaklios kovos bendraamžiams iš Italijos nusileido Kauno Nacionalinės futbolo akademijos futbolininkai, kurių gretose žaidžia kėdainietis Matas Petkevičius.

Tarptautinės varžybos – meistriškumui kelti

„Manau, kad ši pergalė priklauso ne vien nuo sėkmės – ši jaunųjų futbolininkų karta yra stipri, o man sekasi su jais rasti bendrą kalbą. Be geros futbolininkų kartos ir tarpusavio supratimo, bendravimo laimėti nebūtų įmanoma“, – savo treniruojamiems Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos futbolininkams gerų žodžių negailėjo treneris D. Žindulis.

Jis taip pat pabrėžė, kad sportininko talentas lemia tik 2 procentus sėkmės, likę 98 procentai yra sunkus ir atkaklus darbas. „Atvažiuojantys mokytis sporto gimnazijose vaikai turi būti ypač ryžtingi, nes atvykti vien tam, kad pabandytum – neverta. Čia reikia ryžto“, – kalbėjo treneris.

Lygiai taip pat, pašnekovo teigimu, lietuvaičiams būtina kelti savo meistriškumą tarptautinėse varžybose. „Futbolas visame pasaulyje yra viena populiariausių sporto šakų, tik Lietuvoje, tenka pripažinti, jo pozicijos silpnesnės. Todėl tam, kad vaikai ir jaunimas pajustų kitą lygį, reikia dalyvauti tarptautinėse varžybose“, – kalbėjo patyręs treneris.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.