Praėjusį savaitgalį daugelio autolenktynininkų ir jų bičiulių keliai vedė į Šilutės rajone esančius Vilkyčius. 

A. Galinis ralio varžyboms jau atidavė 27 metus.

A. Galinis ralio varžyboms jau atidavė 27 metus.

Šioje gyvenvietėje esančioje autokroso trasoje dvi dienas vyko net kelios varžybos.

Varžyboms parduota vasara
Viename pagrindinių ir svarbiausių važiavimų – „Rallycross Challenge Europe“ – keliose klasėse varžėsi net 33 lenktynininkai iš šešiolikos skirtingų šalių.
Šiose varžybose, kurios rengiamos jau trejus metus šešiais etapais nuo birželio iki spalio mėnesio, gana sėkmingai dalyvauja kėdainietis Arvydas Galinis. Vilkyčiuose A. Galinis pirmąją dieną finišavo trečias, o antrąją – ketvirtas.
„Rallycross Challenge Europe“ varžybose kėdainietis važiuoja patobulintu ir nuolat atnaujinamu automobiliu „Ford Fiesta MK7“. „Šis automobilis gana neblogas ir tinka lenktynėms, tačiau pradedu pastebėti, jog darosi opus. Kai vyksta varžybų maratonas, po kiekvienų varžybų mašiną su kolega Laimiu Mačiuliu perkratome ir perdarome. Juk kiekvienas važiavimas reikalauja aukų – tad varžybų sezonu ir gyvename nuo etapo iki etapo beveik neišlįsdami iš garažo“, – sakė patyręs lenktynininkas.

A. Galinis „Rallycross Challenge Europe“ varžybose kovoja su „Ford Fiesta MK7“ automobiliu, kurį prieš kiekvieną etapą tenka perrinkti ir atnaujinti.

A. Galinis „Rallycross Challenge Europe“ varžybose kovoja su „Ford Fiesta MK7“ automobiliu, kurį prieš kiekvieną etapą tenka perrinkti ir atnaujinti.

Su lenktynių adrenalinu – 27 metai
Kroso lenktynėse A. Galinis važiuoja nuo 1988 metų. Per tą laiką jis patyrė įvairių išgyvenimų – būta ir saldžių pergalių, ir skaudžių pralaimėjimų. „Be varžybų adrenalino nebegaliu gyventi. Tad ir darau tai, kas malonu. Labai džiaugiuosi, kad turiu, kas mane supranta ir palaiko. Tai – šeima, draugai, bendradarbiai“, – sakė A. Galinis.
Lenktynininko teigimu, geras varžybų rezultatas priklauso ne tik nuo sportininko patirties ir gebėjimų: „Tokiose varžybose didele dalimi rezultatą lemia ir technikos galimybės. Mašina ir lenktynininkas yra neatskiriamas duetas. Be to, labai svarbu ir trasa, kurioje vyksta varžybos. Kiekviena šalis turi savitą išskirtinumą. Važiuodami „Rallycross Challenge Europe“ varžybų etapuose, mes turime pusfinalyje įveikti keturis ratus po maždaug kilometrą, o finale – šešis ratus. Kas atvažiuoja greičiau, tas ir laimi. Taigi šių varžybų rezultatą nulemia arba nepilni keturi, arba šeši kilometrai“, – sakė bendrovėje „Lifosa“ Ūkio transporto cecho viršininku dirbantis A. Galinis.

Sportinį automobilį keičia į greitąją

K. Gylys lenktyninę mašiną šiokiadieniais keičia į greitosios pagalbos automobilį.

K. Gylys lenktyninę mašiną šiokiadieniais keičia į greitosios pagalbos automobilį.

Vilkyčių trasoje savas jautėsi ir kitas Kėdainių krašto lenktynininkas Kęstutis Gylys. Jis automobiliu „Subaru Impreza“ varžėsi Šiaurės Baltijos šalių (NEZ) autokroso etapo ir Lenkijos „Rallycros“ taurės etapo varžybose.
NEZ iššūkį K. Gylys priėmė kartu su devynių šalių sportininkais ir galutinėje įskaitoje Vilkyčiuose atvažiavo penktas.
Kitose varžybose kraštiečiui pasisekė žymiai geriau – K. Gylys tapo Lenkijos „Rallycros“ taurės etapo varžybų nugalėtoju.
„Važinėju jau labai seniai ir save drįstu vadinti ralio veteranu. Pradėjau nuo mėgėjiškų kovų, o vėliau perėjau į aukštesnį lygį ir pasirinkau rimtesnes varžybas. Čia kaip su posakiu – kartą paragavęs negali sustoti. Kadangi mano darbas susideda iš automobilių remonto ir greitosios pagalbos automobilio vairavimo, tai aš tiesiog savaime susijęs su važiavimais. Taip jau gyvenimas susiklostė, kad ir dirbu, ir laisvalaikį leidžiu neatsiskirdamas nuo technikos“, – sakė K. Gylys.

K. Gylys lenktynėms pasirinko „Subaru Impreza“ automobilį.

K. Gylys lenktynėms pasirinko „Subaru Impreza“ automobilį.

Gatvėse nelenktyniauja
Lenktynininkas neslepia, kad išvažiavęs iš trasos namo visada važiuoja labai lėtai ir mėgaudamasis paprastu važiavimu. „Gatvėse niekada nelakstau. Visą norą važiuoti greitai išlieju trasose. Kartais pastebiu, kad tarp lenktynių žiūrovų atsiranda drąsuolių, kurie aiškina, jog jie moka važiuoti greitai ir patyrusiems lenktynininkams gerai paspirgintų padus, tačiau tokios kalbos baigiasi pasiūlius pabandyti pakovoti trasoje. Ralio lenktynės – ne šiaip važiavimai, o ištisas menas. Tam reikia ir patirties, ir ištvermės, ir išmanymo, ir gebėjimų“, – sakė K. Gylys. Jo teigimu, autolenktynės yra labai brangus malonumas, tad vien savo lėšomis gerai pasiruošti ir aukštų rezultatų pasiekti būtų neįmanoma. K. Gylys už pagalbą dėkingas rėmėjui – Rolando Sakausko įmonei „Lituanica“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.