128 moksleiviai varžėsi 21-osiose tarptautinės mokinių turizmo technikos (uždarose patalpose) varžybose „Akademija 2020“, kurios įvyko Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos sporto salėje. Komandinėse ir asmeninėse varžybose jėgas išbandė nuo antrokų iki dvyliktokų.

Varžybose dalyvavo 28 komandos iš Latvijos, Vilniaus, Kaišiadorių, Šiaulių, Panevėžio. Kėdainių rajonui atstovavo Akademijos gimnazijos moksleiviai, Akademijos turizmo ir sporto klubo „Dotnuvėlė“ nariai. Komandų vadovas – Rimvydas Proscevičius.

Komandinėse varžybose akademiškiai Tadas Palaima, Andrėja Minkevičiūtė, Kamilė Dumskytė ir Lijana Chmilkevičiūtė jaunių amžiaus grupėje iškovojo 2-ąją vietą.

Jauniai, antros vietos laimėtojai: T. Palaima, l. Chmilkevičiūtė ir komandos vadovas R. Proscevičius. (TSK „Dotnuvėlė“ nuotr. )

Jaunučių amžiaus grupėje nugalėtojais tapo Erika Mikštaitė, Linas Majauskas, Dovydas Pugalskis ir Mažvydas Masiliūnas.

Asmeninėse varžybose vaikų grupėje Žilvinas Gudliauskas iškovojo 2-ąją vietą.

Jaunučių grupėje Erika Mikštaitė ir Linas Majauskas tapo nugalėtojais, Dovydas Pugalskis liko antras, o Mažvydas Masiliūnas – trečias.

Šias varžybas organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Turizmo ir etnokultūros skyrius, vykdė Akademijos turizmo ir sporto klubas „Dotnuvėlė“.

Varžybų partneriai: Akademijos gimnazija, Kėdainių rajono savivaldybės Sporto ir turizmo skyrius bei Panevėžio Jaunimo turizmo ir aktyvaus laisvalaikio klubas „Klajūnas“.

Varžybų rėmėjai: UAB „Daumantai LT“ ir UAB „Traversas“.

Apie turizmo ir sporto klubą „Dotnuvėlė“

Akademijos turizmo ir sporto klubo „Dotnuvėlė“ nariai yra dabartiniai ir buvę Akademijos gimnazijos mokiniai. Klubas kartu su Akademijos gimnazijos mokiniais dalyvauja respublikinėse mokinių turizmo technikos varžybose, Lietuvos keliautojų sąjungos čempionate.

Akademijos gimnazijoje yra įrengta puiki turizmo technikos trasa, yra sąlygos treniruotis todėl respublikinėse varžybose gimnazijos ir klubo komandos užima prizines vietas. Klubo vadovas ir Akademijos gimnazijos turizmo būrelio vadovas yra mokytojas Rimvydas Proscevičius.