Savaitgalį Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda  „Adventur“. Joje dalyvavo ir Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC), Kėdai­nius pristatęs kaip kunigaikščių Radvilų miestą. 

Teatralizuotą Kėdainių stendą aplankė rajono meras S. Grinkevičius bei administracijos atstovai. Šiemet Kėdainiai prisistatė kaip kunigaikščių Radvilų miestas.

Teatralizuotą Kėdainių stendą aplankė rajono meras S. Grinkevičius bei administracijos atstovai. Šiemet Kėdainiai prisistatė kaip kunigaikščių Radvilų miestas.

Parodos lankytojus su krašto įdomybėmis, lankytinomis vietomis, pramogomis ir laisvalaikio praleidimo būdais supažindino Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė ir vadybininkė Edita Mongirdaitė. Penktadienį, pa­rodos atidarymo dieną, teatralizuotą Kėdainių stendą aplankė mūsų rajono savivaldybės delegacija – meras Saulius Grinkevičius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas, Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius. Parodoje apsilankė ir nemažai kėdainiečių.

Ne tik bendravo, bet ir vaišino
„Adventur“ kasmet pritraukia labai daug lankytojų. Apsilankę kėdainiečių stende, lankytojai teiravosi informacijos apie krašto lankytinus objektus, pramogas, aktyvų poilsį, renginius ir šventes, pageidavo žemėlapių. Po mūsų kraštą patogu keliauti įvairiomis transporto priemonėmis – tiek automobiliu, tiek ir dviračiu, taip pat pėsčiomis.
„Parodoje pristatėme mūsų organizuojamas ekskursijas, edukacines programas, atsakėme į lankytojus dominančius klausimus. Svarbu pristatyti ne tik miesto ar krašto turistinius išteklius, bet ir parodyti miestą taip, kad žmogui įstrigtų informacija ir vėliau jis pats susigundytų atvykti į Kėdainius“, – šypsojosi Kėdainių TVIC vadybininkė E. Mongirdaitė.
Apsilankę Kėdainių stende lankytojai būdavo ne tik supažindinami su juos dominančia informacija, bet ir pavaišinami gardžiais keksiukais bei marinuotais „DaumantųLT“ agurkėliais. Juk Kėdainiai – ir Lietuvos agurkų sostinė!

Šiųmetinis Kėdainių stendo akcentas – menininko F. Paulausko instaliacija ant Šiglio namo, tapęs vienu įdomiausių miesto turistinių objektų.

Šiųmetinis Kėdainių stendo akcentas – menininko F. Paulausko instaliacija ant Šiglio namo, tapęs vienu įdomiausių miesto turistinių objektų.

Rajoną aplankė 20 proc. daugiau turistų
Statistika rodo, kad per devynis 2015-ųjų metų mėnesius vietos turistas, keliaudamas po Lietuvą, išleido 8,4 procentais daugiau pinigų nei praėjusiais metais. Lietuvos apgyvendinimo įstaigų pateikta statistika rodo, kad vietos turizmas išaugo beveik 11 procentų. „Tai – džiuginanti tendencija, – sako Valstybinio turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė. – Keliaudami po Lietuvą mūsų šalies gyventojai augina turizmą, padeda šiai rinkai atsigauti ir kompensuoja tai, ką praradome Rytų rinkose.“
Kėdainių TVIC turimais duomenimis, mūsų krašte bendras apsilankiusių turistų skaičius kasmet vis auga. Per 2015 metus Turizmo ir verslo informacijos centre tiek vietinių turistų, tiek ir užsieniečių, ieškančių informacijos apie mūsų rajoną, sulaukta 20 proc. daugiau nei 2014 metais. Apsilankiusių užsieniečių skaičius augo 18 proc. o lietuvių – 23 proc.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.