Siekdami užtikrinti eismo saugumą, policijos pareigūnai kontroliuoja ne tik automobilių vairuotojus, bet ir paspirtukininkus bei dviratininkus, nes ir jie dažnai nesilaiko reikalavimų, vairuoja išgėrę. Ne vienas pažeidėjas įkliuvo pareigūnams.

Praėjusią savaitę Kauno AVPK Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 1156 greičio viršijimo atvejus bei išaiškino daugiau nei 200 vairuotojų, kurie naudojosi mobiliuoju telefonu prie vairo. Laisvų rankų įrangos pasinaudoti nepanorusiems transporto priemonių vairuotojams gresia administracinė atsakomybė.

Bėda – girti vairuotojai

Savaitgalį buvo vykdomos priemonės, skirtos neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai patikrino daugiau nei 3 tūkst. transporto priemonių. Nustatyta 10 neblaivių vairuotojų (girtumo laipsnis svyravo nuo 0,25 prom. – pradedančiajam vairuotojui iki 3,08 prom.).

Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 16 neblaivių vairuotojų (dar 7 nustatė kolegos iš kitų padalinių) ir 6 asmenis, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės. Pareigūnai pastebi, kad nemaža dalis vairuotojų, neišsiblaivę, kitą rytą po šventės nusprendžia rizikuoti – vairuoti, ko nereikėtų daryti.

„Būkite sąmoningi ir pasirūpinkite ne tik savo saugumu, bet ir kitų eismo dalyvių. Geriau neskubėkite ir paprašykite blaivaus draugo pagalbos ar pasinaudokite pavežėjų paslaugomis“,– patarė Kelių policijos skyriaus pareigūnai.

Kėdainių rajone įkliuvo neblaivus dviratininkas

Praėjusį ketvirtadienį, apie 12.00 val. Kėdainių r., į pareigūnų akiratį pateko neblaivus vyras (gim. 1973 m.), kuris vairavo dviratį. Vairuotojas mėgino pasiteisinti pareigūnams, kad važiavo namo, nes skauda koją. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,85 prom.

Savaitgalį pareigūnai vėl vykdė dviračių bei paspirtukininkų kontrolę. Surašyti du administracinių nusižengimų protokolai dėl vairavimo išgėrus. Pareigūnai kartu su jaunaisiais rėmėjais priminė vairuotojams, kad svarbu dėvėti šalmą, vairuoti techniškai tvarkingą dviratį ar paspirtuką, pro pėsčiuosius važiuoti ne didesniu nei 6 km/val greičiu, būti atidiems bei saugoti save ir kitus eismo dalyvius.

Kauno apskrityje iki šios dienos žuvo 3 eismo dalyviai (iki 2023 m. gegužės mėnesio pabaigos žuvo – 12), sužeisti 205 eismo dalyviai (iki 2023 m. gegužės mėnesio pabaigos – 223).

Parengta pagal Kauno AVPK inf.

Kauno AVPK nuotr.