Metų pradžioje įvykusi Saviečių kaimo tragedija, kai tėvas pakėlė ranką prieš du savo mažamečius vaikus, atvėrė daug socialinės politikos darbo spragų. Skaudus įvykis išjudino daugelį institucijų. Jos imasi tyrimų, bando ieškoti išeičių, kaip mažinti socialines problemas.

Pasitarti dėl socialinių problemų sprendimo kraštiečius kvietė (iš kairės ) rajono vicemerė Olga Urbonienė, meras Saulius Grinkevičius, Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Pasitarti dėl socialinių problemų sprendimo kraštiečius kvietė (iš kairės ) rajono vicemerė Olga Urbonienė, meras Saulius Grinkevičius, Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Kėdainių rajono vadovai šias bėdas pradeda mažinti nuo paties paprasčiausio dalyko – kvietimo netylėti matant kaimynų problemas, dažniau kalbėtis su atsakingais pareigūnais.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius su komanda inicijavo susitikimą su seniūnais, seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais, kad pasitartų, ką daryti, kad panašių tragedijų ir sukrėtimų ateityje būtų išvengta.

Prašė glaudesnio bendradarbiavimo

„Labai ačiū visiems kviestiems kraštiečiams, kad jie rado laiko ir atėjo atviram pokalbiui. Lengva yra kaltinti kitus, nutikus nelaimėms. Manau, kad tokiais atvejais reikia savęs paklausti, o ar aš nesu abejingas tam, kas vyksta šalia manęs. Juk tik kaimynai geriausiai žino kaimynų gyvenimo smulkmenas. Pokalbis parodė, kad turime skaudulių, juos reikia viešinti, tartis, ieškoti išeičių. Tik kalbėdamiesi ir netylėdami galime užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms. Šiandien prašome seniūnaičius daugiau bendrauti su socialiniais darbuotojais, neatsakyti jiems pagalbos. Manau, kad panašių susitikimų ateityje bus dar ne vienas. Artimiausiu metu bandysime susitikti su policijos pareigūnais ir jų vadovais, nes saugumo klausimais pastabų kraštiečiai turi labai daug“, – mintimis apie susitikimą dalijosi S. Grinkevičius.

Susitikimo dalyviai išgirdo trumpą Vaiko teisių apsaugos bei Socialinės paramos skyrių darbo apžvalgą.

Seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai ir seniūnai turi pasiūlymų, kaip spręsti socialines problemas.

Seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai ir seniūnai turi pasiūlymų, kaip spręsti socialines problemas.

Rajone 247 rizikos šeimos

Pasak Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Vilimos Jucevičiūtės, šiuo metu Kėdainių rajone yra 247 socialinės rizikos sąrašuose įrašytos šeimos. Jose auga 562 vaikai. Dauguma šeimų į stebėtojų akiratį pakliūna dėl girtavimo, kitos – dėl socialinių įgūdžių trūkumo. Metų pradžioje iš šeimų buvo paimti 285 vaikai – iš jų 71 auga globos įstaigose, kiti – pas globėjus. „Vaiko teisių apsaugos skyriuje dirba septyni specialistai. Jie tikrina visą informaciją, kurią gauna apie vaikų gyvenimo sąlygas. Kyla įvairių nuomonių, kur vaikams geriau augti, ar rizikos šeimose, ar globos įstaigose. Vieno atsakymo tikrai nėra. Be to, paėmimo iš šeimų mechanizmas sudėtingas ir ilgas. Vaikai iš šeimų paimami, kai yra pakankamai įrodymų, o juos rinkti kartais tenka ir keletą metų. Tai ne mūsų norai, bet tokia yra tvarka“, – sakė V. Jucevičiūtė.

„Nelikime abejingi ir problemas galėsime spręsti operatyviau“, - sakė J. Blinstrubaitė.

Nelikime abejingi ir problemas galėsime spręsti operatyviau“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Artimaisiais reikia rūpintis patiems

Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, kviesdama kraštiečius kalbėti apie socialinius skaudulius, priminė faktą, kad jau kuris laikas seniūnaičiai ir bendruomenių atstovai dalyvauja skirstant socialinę paramą. „Pradžioje buvo įvairių baimių, kaip tai vyks, bet matome, kad mechanizmas įsibėgėjo. Arčiausiai esantys žmonės geriausiai mato tikrą situaciją. Kai kas sulaukė grasinimų ar darželiuose prie namų neberado gėlių, kai vieniems ar kitiems kaimynas patarė neskirti pašalpų, tačiau tuo viskas ir baigėsi. Patys turime rūpintis savo aplinka ir artimaisiais. Nelikime abejingi ir problemas galėsime spręsti operatyviau“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Pasak V. Jucevičiūtės, vaikai iš šeimų paimami, kai yra pakankamai įrodymų, o juos rinkti kartais tenka ir keletą metų.

Pasak V. Jucevičiūtės, vaikai iš šeimų paimami, kai yra pakankamai įrodymų, o juos rinkti kartais tenka ir keletą metų.

Ne visi klausimai atsakyti

Susitikimo dalyviai aktyviai reiškė nuomonę, kad reikėtų kiek koreguoti socialinių darbuotojų darbo laiką, nes dabar probleminėse šeimose dažniausiai girtaujama vakarais, kai žinoma, jog niekas neatvažiuos ir nepatikrins. Buvo siūlymų ir galvoti apie savaitinių darželių grąžinimą, nes juose vaikai visą savaitę augdavo saugioje aplinkoje, o savaitgaliais sugrįždavo pas tėvus, kurie pasiilgę vaikų rūpindavosi jais. Seniūnaičiai mato problemų ir tarp valkatauti linkusių paauglių, kurie tampa bendruomenės našta, nes tėvai jais nesirūpina. Teirautasi, kas bei kaip gali globoti vaikus, nes pasitaiko atvejų, kad savaitgaliais į rizikos šeimas atvyksta artimųjų vaikai, gyvenantys globos įstaigose. Daug klausimų liko atvirų, nes į juos atsakymus galėtų pateikti policijos pareigūnai. Tad su jais artimiausiu metu bus surengtas panašus susitikimas.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Evita

    Kai kyla ,,poreikis“ vaiką paimti iš normalios, negirtaujančios ir tvarkingai gyvenančios šeimos, jokių popierių ir įrodymų nereikia rinkti krūvomis metus, dažniausia tam net ir savaitės neprireikia (žinome daugybę tokių pavyzdžių)… o paimamas vaikas net dėl tokių smulkių nesusipratimų, kaip kad garsiau ir griežčiau pasakytas žodis ar tėvo (mamos) pliaukštelėjimas per užpakaliuką (užtenka kaimynams apie tai užsiminti)… nors visumoje vaikas auga šeimoje nuolat prižiūrimas, mylimas, šiltai aprengtas, sočiai pamaitintas… O kai pvz. socialiniai pedagogai ar kaimynai kreipiasi į VT tarnybą prašydami pagalbos sprendžiant nuolat girto tėvo daužomo vaiko, prieš kurį nuolatos naudojamas ir psichologinis smurtas, jo akyse sistemingai daužoma ir mama, problemas … kai vaikai neturi ne tik savo vietos pamokų ruošai, reikalingų baldų, normalios lovos, namuose šalta, purvas, netvarka, vaikai patys priversti net pasikūrenti namus tam iš miško tempdami pagalius, tėvų būna verčiami elgetauti, kad uždirbtų savo gimdytojams ant buteliuko degtinės (kitaip neturi teisės net sugrįžti į namus)… niekas nesureaguoja ir jokie specialistai absoliučiai tame nieko blogo nemato, kad ir kiek raštų rašytum, kad ir kaip išsamiai juose apibūdintum situacijos grėsmingumą vaiko sveikatai, psichologinei būsenai, net gyvybei… juk tokių šeimų daugybė, ištisi kaimai prasigėrę… kur jie dės tokį būrį nelaimingų asocialų pagimdytų vaikų? … Kaip skaudu bebūtų, bet ši situacija yra būtent tokia, nes šių šeimų vaikai nerūpi ne tik tėvams, bet ir valstybės institucijų atsakingiems darbuotojams, kurie ir turėtų dirbti visų pirma tokių vaikų labui… Labai skaudu, kad mūsų šalyje VT institucijos egzistuoja tik tam, kad būtų kam imituojant darbą pasiimti pinigus…

    Atsakyti
  2. rokas

    kazko as cia nesuprantu,bendruomene kaimynai turi ziureti ir matyti ,tai jus tada paaiskinkyte ka veiks socialinis darbuotojas,nejaugi kaip sedejo kabinetia taip ir sedes,tai apibrezkit sito darbuotojo darbo funkcijas ka tas asmuo turi veikti dirbdamas si darbajug ta seima ar asmuo neina tesiogiai pas socialini darbuotoja ir nesako kas jai blogai ir kas ja skriaudzia jai kas blogai tai dazniausiaai tokie asmenys kreipesi i seniuna ar policija ir taip iseina kad kol negauno nurodimo kad is ju tas darbuotojas nejudina savo sedines nuo kedes ir nieko neveikia,gaunasi jaigu jus zmones nepasakysit mum kas darosi pas kaimynus tai mes nieko ir nedarysim,cia kazkaip keistai atrodo ,aisku kaip kazkas atsitinka tai kazkas jiesko kaltu bet gal jau reikia susivokti patiem ir pradeti dirbti ir nelaukti kas ka pasakys,galugalia apibreskit kiekvieno darbuotojo seniunijoi funkcijas ir ka jis turi atlikt,skelbkit tu darbuotoju dienos darbu grafikus ir bus lengviau juos kontroliuot ka jie veikia tarkim kaip rajono mero visi pukiausiai mato ka jis sendiena darys[aisku tik darbieciai cia to reikalo nelabai supras nes jiem atrodo kad niekas nieko neveikia,nu jiem sunkiau jie lifosoi taip lengvai is darbo neisleidziami pasiziuret] va tada ir galesim sprest visi kas dirba o kas sedi tik siltoi vietoi sekmes

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.