Kėdainių futbolo klube „Nevėžis“ rengiami jaunieji futbolininkai turi visas galimybes didinti meistriškumą ne tik treniruočių, varžybų ar tarptautinių turnyrų metu. Talentingiausius „Nevėžio“ žaidėjus graibsto Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija ir pamainą Lietuvos rinktinei ruošianti Nacionalinė futbolo akademija. Sėkmė šypsosi talentingiems ir darbštiems kėdainiečiams – jie turi galimybę išbandyti savo jėgas net aukščiausio lygio užsienio klubuose.

Su šiltais įspūdžiais – iš Italijos

Buvęs Kėdainių „Nevėžio“ auklėtinis Matas Ramanauskas dalyvavo Italijos aukščiausios lygos „Serie A“ rungtyniaujančio „Genoa“ klubo peržiūroje. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Visai neseniai buvęs Kėdainių „Nevėžio“ auklėtinis, septyniolikmetis Matas Ramanauskas išbandė savo jėgas užsienyje. Lietuvos jaunimo rinktinių ir Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) saugas visą savaitę viešėjo Italijoje ir ten dalyvavo Italijos aukščiausios lygos „Serie A“ rungtyniaujančio „Genoa“ klubo peržiūroje.

„Italijoje patyriau labai gerų įspūdžių, komanda mane priėmė labai šiltai. Savo jėgas išbandžiau žaisdamas vidurio saugo pozicijoje. Manau, kad pasirodžiau iš gerosios pusės, nes būsiu kviečiamas vasarą ten atvykti antrą kartą, dviem savaitėms. Žinoma, reikėjo šiek tiek laiko prisitaikyti prie treniruočių lygmens, tačiau jau turiu tokios patirties – esu dalyvavęs peržiūroje Anglijoje“, – sakė M. Ramanauskas.

17-mečio sportininko nuomone, rungtyniavimas stipriuose užsienio klubuose – tai šansas tapti geru futbolininku. „Žinoma, mano, kaip ir kiekvieno lietuvio futbolininko, svajonė – patekti į nacionalinę rinktinę“, – šyptelėjo vaikinas.

Kėdainių „Nevėžio“ auklėtinis M. Ramanauskaus (treneriai Alvydas Sveikauskas ir Romas Škudas) šiemet su Kauno NFA komanda dalyvauja Pirmos lygos pirmenybėse ir jau svariai prisidėjo prie ekipos iškovotų pergalių.

Žaidžia aukščiausiame lygmenyje

„Didžiuojamės, kad „Nevėžio“ auklėtinis yra vertinamas kaip vienas geriausių savo amžiaus Lietuvos futbolininkų, kurį į treniruotes kviečia aukščiausio lygio užsienio klubai, – teigė futbolo klubo „Nevėžis“ direktorius Saulius Skibiniauskas, pridurdamas, kad gabiausių klubo vaikų laukia neribotos perspektyvos. – Geriausius jaunuosius futbolininkus, „išaugusius“ kėdainietiškus „Nevėžio“ marškinėlius, rekomenduojame Nacionalinei futbolo akademijai bei Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijai. Mes džiaugiamės, kad galime prisidėti prie Lietuvos jaunimo rinktinės pamainos rengimo.“

Kėdainietis, gynėjas Martynas Medelinskas rungtyniauja Belgijos aukščiausios futbolo lygos klube „Royal Antwerpen FC“. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Aukščiausiame lygmenyje – Belgijos ir Italijos lygose – šiuo metu rungtyniauja dar du jauni kėdainiečiai. 20-metis gynėjas Martynas Medelinskas, Lietuvos rinktinės U-21 narys, rungtyniauja Belgijos aukščiausios futbolo lygos klube „Royal Antwerpen FC“. O 19-metis kėdainietis Titas Krapikas, Lietuvos rinktinių U-19, U-21 narys, yra pasirašęs ilgalaikį kontraktą su Italijos „Serie A“ pirmenybėse rungtyniaujančiu Genujos „Sampdoria“ klubu. Perspektyvus vartininkas sparčiai tobulėja žaidime, jis taip pat tapo vartininkų pirštinių gamintojų „4keepers“ reklaminiu veidu.

Gabiausiems – visos galimybės

Praeitais metais 19-mečiai „Nevėžio“ auklėtiniai Karolis Rukuiža, Deividas Skaržauskas ir Tadas Paulikas dalyvavo peržiūrose pajėgiose Anglijos lygų klubuose – Londono „Crystal Palace“ ir „Charlton Athletic“, kuriuose paliko teigiamą įspūdį. Šiemet visi trys žaidžia Kėdainių „Nevėžio“ pagrindinėje vyrų komandoje.

Šiuo metu trys 15-mečiai „Nevėžio“ auklėtiniai – Arnas Končius, Eirimas Širvinskas ir Vakaris Skibiniauskas didina savo meistriškumą Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijoje. Pernai rungtyniaudami tarp metais vyresnių komandų jie tapo Lietuvos vicečempionais. 14-metis Matas Petkevičius jau antri metai mokosi ir treniruojasi Kaune veikiančioje Nacionalinėje Futbolo Akademijoje. Akademija šiuo metu komplektuoja 2005 – 2008 metų gimimo jaunųjų futbolininkų grupes, į kurias taip pat pretenduoja patekti nemažai „Nevėžio“ auklėtinių.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.