Kėdainiečių brolio ir sesers – dvylikamečio Gusto ir penkiolikmetės Adrijanos Morkūnų – vasara prabėgo dalyvaujant šachmatų turnyruose. Šachmatininkų treneris – Laimutis Šolys.

Liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis tarptautiniame šachmatų festivalyje „Panevėžys Open B 2021“ sėkmingai pasirodė Gustas. Jis, surinkęs 5,5 taško iš 7 galimų, iškovojo 3-ią vietą tarp 40 dalyvių.  Adrijana  šiame turnyre surinko 3,5 taško iš 7 galimų ir užėmė 22-ą vieta.

Rugpjūčio 9-15 dienomis įvykusiame dideliame tarptautiniame turnyre Rygoje (Latvija) „Riga Technical University Open B 2021“, surinkęs 6,5 taško iš 9 galimų, Gustas iškovojo aukštą 6 vietą tarp visų 81 dalyvių. Tarp savo bendraamžių, U12 amžiaus grupėje, Gustas buvo pirmas.

Rugpjūčio pabaigoje – 26-29 dienomis, Kaune, atvirame Lietuvos mėgėjų Žaibo ir Greitųjų šachmatų čempionate, puikiai sekėsi ir Gustui, ir Adrijanai.

Gustas Žaibo turnyre surinko 7 taškus iš 8 galimų ir iškovojo 2 vietą tarp 94 dalyvių. Adrijanos sąskaitoje – 4 taškai ir 42 vieta.

Greitųjų šachmatų čempionate Gustas, surinkęs 5,5 taško iš 7 galimų, iškovojo 3 vietą tarp 84 dalyvių. Adrijanos sąskaitoje – 2,5 taško iš 7 galimų, 71 vieta.

Per visas 3 varžybas Gustui Morkūnui pavyko pakelti savo FIDE ELO reitingą 203 taškais. Tai taip pat didelis pasiekimas.

Titulinėje nuotraukoje: G. Morkūnas (nuotraukoje pirmas iš dešinės) – Lietuvos Žaibo ir Greitųjų mėgėjų čempionatų prizininkas. (L. Šolio nuotr.)

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.