Kėdainių sporto centre aštuoniose sporto šakose tobulėja dešimt procentų visų rajono moksleivių. Su puse tūkstančio vaikų dirba dvidešimt profesionalių trenerių.

 Pasiūla moksleiviams yra pakankama, – sako SC direktorius Tomas Pakštys. – reikia plėtoti paslaugas gyventojams“.

Kėdainių SC direktorius T. Pakštys. / Asmeninio archyvo nuotr.
  • Mokslo metai įsibėgėja, kokie jie suplanuoti Sporto centrui? – klausiame Kėdainių SC direktoriaus T. Pakščio.
  • Sporto centrą lanko 470 įvairaus amžiaus moksleivių. Galima sakyti, kad visos grupės yra pakankamai užpildytos. O perspektyvoje – paslaugos gyventojams.

Tai – ir grupiniai mankštų užsiėmimai sporto salėje. Kalbuosi ir su Lietuvos gimnastikos federacija, noriu, kad Kėdainiuose atsirastų gimnastikos užsiėmimai mergaitėms. Yra Vilainiuose rekreacijos centre tam įrengta salė su veidrodžiais. Gimnastikai paklausa yra. Turime didinti pasiūlą, kad kuo daugiau gyventojų judėtų.

Aš sakau, kad vaikas turi būti lankstus, bėgti, plaukti ir bent vieną komandinę sporto šaką kultivuoti.

COVID-19 treniruočių  nesustabdė

  • Kokią įtaką ugdymo procesui jūsų įstaigoje turi COVID-19?
  • Šį sezoną COVID-19 atvejų pas mus dar nebuvo. Sportiniam rengimui apribojimai veikia tik varžyboms, treniruočių procesui jie nemaišo.  Žinoma, pašaliniai asmenys treniruotėse negali dalyvauti. Tėvai vaikus atveda iki arenos durų ir pasitinka prie durų, stebėti treniruočių jie negali. Taip pat vaikų varžybos vyksta be žiūrovų.   

Septynios sporto šakos

  • Kurios sporto šakos populiariausios Kėdainių sporto centre?
  • Sporto centre turim krepšinio, tinklinio, dziudo, bokso, teniso, lengvosios atletikos, plaukimo sporto šakų grupes. Pasirinkimas pakankamai didelis, reikia tik, kad vaikai ateitų sportuoti. Nes rajone vaikų nedaugėja, tik vyksta migracija tarp sporto šakų. Daugiausiai dirba krepšinio trenerių – šeši.

Šiais metais per Švietimo ministerijos programą gavome finansavimo krepšelį vaikų supažindinimui nuo 8 iki 11 metų su futbolo sporto šaka, nesiekiant aukšto sportinio meistriškumo. Dirba futbolo treneris, kuris užima vaikus, supažindina su futbolu, neinant į varžybinį lygmenį. Tad ateiti pasportuoti gali visi, kas nori.

Visa Sporto centro infrastruktūra yra užimta. Treniruotės vyksta arenoje ir sporto bazėje Vilainiuose, visų miesto mokyklų sporto salėse.

Vaikams pasiūlos, manau, kad pakanka, dabar reikia didinti paslaugų gyventojams pasiūlą.

Mokami užsiėmimai suaugusiems

  • Kokie užsiėmimai gyventojams jau vyksta?
  • Vyksta vandens aerobikos užsiėmimai baseine Vilainiuose. Mankštos su kineziterapeutu, ko gero, prasidės po Naujų metų, kadangi plėsime visą sporto centrą. Siekiame, kad sporto centre dirbtų nuolatinis kineziterapeutas ir sportinio rengimo treneris, kuris dirbtų ir su sportininkais, prireikus atliktų ir kineziterapeuto funkciją.
  • Būreliai vaikams vyksta mokslo metais, o paslaugas gyventojams kaip teiksite?
  • Sporto kompleksas kartu su baseinu funkcionuos ir vasarą. Ir vaikų vasaros stovyklos jame vyks.  Kadangi nusipirkome dalį nutolusios saulės elektrinės, jau nuo kitų metų už elektrą mokėsime mažesniu tarifu, tai sumažėjus kaštams galėsime paslaugas teikti visus metus.
  • Paslaugos gyventojams bus mokamos?
  • Taip. Savivaldybės taryba patvirtino įkainius už fizinio aktyvumo programas – 15 Eur už 8 kartus per mėnesį.
Vilainiuose vyksta aerobika vandenyje suaugusiems. / Kėdainių SC nuotr.

Infrastruktūra turi dirbti

  • Sporto centras administruoja ne tik areną, bet ir sporto kompleksą Vilainiuose, stadioną. Ar pilnai išnaudojamos Kėdainių sporto bazės?
  • Stengiamės kuo labiau įveiklinti turimą infrastruktūrą. Bendradarbiaujame su Lietuvos krepšinio, bokso, plaukimo, lengvosios atletikos federacijomis. Gruodžio 4 d. per Europos kiokušin taurės varžybas Kėdainiuose pasirašysime bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos kiokušin karatė federacija. Numatome bendradarbiavimą su Lietuvos paralimpiniu komitetu. Visi šie bendradarbiavimai su Lietuvos sporto šakų federacijomis ir komitetais, leis įstaigai tapti modernia, šiuolaikiška ir matančia aiškią Lietuvos sporto kryptį, išnaudojant turimą infrastruktūrą ir rengiant sportininkus.

Sporto objektai neturi stovėti tušti. Gana statyti naujas infrastruktūras, reikia prižiūrėti esamas ir jas užpildyti.

Bazė plečiasi

Šią vasarą turėjome Lietuvos krepšinio federacijos stovyklas nuo U-13 iki suaugusiųjų (moterų). Realiai arena vasarą ištisai buvo užimta penkias savaites. Tai – galimybė arenai uždirbti pajamų ir objektas funkcionavo.

Neseniai atnaujinome arenos parketą, kuris per aštuonerius metus nuo objekto pastatymo buvo susidėvėjęs. Siekiame didinti sporto bazių patrauklumą.

Įpusėjome dar vienos bokso salės įrengimą. Bokso federacija dar vieną ringą pastatys. Siūlome Lietuvos bokso federacijai Lietuvos jaunimo, jaunių bokso rinktinių stovyklas vykdyti pas mus.

Iki metų pabaigos visiškai turi būti pabaigti stadiono patalpų įrengimo darbai.

Savivaldybė iš Turto banko perėmė sporto aikštyną prie miesto parko, buvusios J. Radvilos kolegijos (J. Basanavičiaus g. 4), kurį administruoti taip pat teks Sporto centrui. Šis sporto objektas puikiai pasitarnaus rajono gyventojams jis taps atviras ir patrauklus. Tai pareikalaus papildomų kaštų.

Po kelerių metų baigsis teniso aikštyno prie miesto parko, Ledo arenos prie „Aušros“ progimnazijos projektinis periodas ir tos bazės greičiausiai pereis Sporto centro žinion. Turėsime pasirūpinti jų įveiklinimu, kad nors minimalią finansinę grąžą gautume ir rajono gyventojai galėtų maksimaliai naudotis šiomis sporto infrastruktūromis.  

Ne vien dotacijomis gyvi

  • Savivaldybės dotacijos nepakanka?
  • Manau, kad gal tik didžiųjų šalies miestų savivaldybės gali sau leisti dengti visus sporto infrastruktūros kaštus be jų uždirbamų lėšų.

Kaip aš sakau, gali verkti iki nukritimo, kad pinigų nėra, bet jei patys neturėsime aiškaus plano kaip, tų pinigų neatsiras.

  • Kokią subsidiją Sporto centras gauna iš Kėdainių rajono savivaldybės?
  • Apie pusę milijono eurų metams. Tai – ir darbuotojų etatams, ir infrastruktūros išlaikymui bei priežiūrai. Todėl generuojame savo pajamas per nuomą, projektines veiklas, valstybinį finansavimą, fondų programas, rėmėjus.

Kiekvieno objekto perėmimas be aiškaus įveiklinimo ir finansavimo plano, temps Sporto centrą į dugną. Todėl ir dėl J. Radvilos kolegijos (J. Basanavičiaus g. 4) sporto aikštyno, atlikę detalius paskaičiavimus ir parengę sąmatą, kreipsimės į savivaldybę, kad kitų metų biudžete būtų numatytas finansavimas šio objekto išlaikymui ir priežiūrai.

Moterų komandos ko kas nebus

  • Prie Lietuvos krepšinio federacijos vairo stojus buvusiam Lietuvos moterų rinktinės treneriui Vydui Gedvilui, iškart deklaruojamas dėmesys moterų krepšiniui. Įkurta Lietuvos moterų krepšinio lyga. Kėdainių sporto centre  su mergaičių grupėmis dirba ir Lietuvos rinktinei talkinanti trenerė Gerda Čečkauskienė. Ar negalvojate apie moterų krepšinio komandos subūrimą Kėdainiuose?
  • Dėl moterų komandos diskutavome su trenere G. Čečkauskiene. Manome, kad dar nesame tam pilnai pasiruošę. Yra tam tikrų detalių, kurias su trenere dėliojame ir, tik kaip bus baigtas visas paveikslas, tikrai startuosime su moterų komanda.

Trenerė Gerda Sporto centre dirba su trimis mergaičių krepšinio grupėmis. Žiūrėdami į perspektyvą Sporto centre įsteigėme dar vieną mergaičių krepšinio grupę – pačių mažiausių – pradinukių.  

Trenerė G. Čečkauskienė (nuotraukoje su kamuoliu) krepšinio paslapčių moko mergaites nuo pradinukių iki abiturienčių. / Kėdainių SC nuotr.

Ambicingi tikslai RKL’e

  • Regionų krepšinio lygos (RKL) aukščiausiame A divizione antra sezoną sėkmingai Kėdainiams atstovauja Sporto centro komanda SC-„Ateitis”. Kaip pasisekė ją suburti?
  • Savo komandą vertiname gerai, nors ir ne visai pavyko sukomplektuoti taip, kaip norėjome. Nepavyko prikalbanti praėjusį sezoną LKL rungtyniavusio kėdainiečio Igno Lukošiaus. Jis pasirinko komandą arčiau Vilniaus, kur jis gyvena, Ukmergės Olimpą”.

Praėjusio sezono komandos lyderio Medo Kuprijanovo vis dar tikimės sugrįžtant iš Mažeikių  Erelių” (NKL). Laukiame kada, pasveikęs po traumos, prie komandos prisijungs ir Justas Žirlys.

Komandą sustiprino devyniolikmetis kėdainietis Armandas Plintauskas, atstovaujantis ir Kėdainių Nevėžiui-Optibet” Betsafe-LKL” čempionate. Ir Vainius Steponavičius sugrįžo iš VDU komandos.

Komanda subalansuota, jos pagrindą sudaro daug metų kartu žaidžiantys buvę Kėdainių sporto centro auklėtiniai, galima tikėtis gerų rezultatų.

  • Koks biudžetas reikalingas komandai, siekiančiai RKL A diviziono finalo?
  • Su dabartine komandos sudėtimi – apie 50 tūkstančių eurų. Sezonas trunka septynis mėnesius, per mėnesį vidutiniškai sužaidžiamos septynerios rungtynės.
  • Ar šio sezono komanda stipresnė nei praėjusio?
  • Manau, kad komanda yra panašaus pajėgumo, kaip pernai. Komanda ambicinga, treniruojasi penkis kartus per savaitę taip pat žaidėjai, turi individualias treniruotes. Manome, kad šio sezono RKL A diviziono finalo ketverte Kėdainių komanda kovos.
Kėdainių SC-„Ateitis” 2021-2022 m./ Kėdainių SC nuotr.

Panašios naujienos