Socialiniai tinklai mirgėte mirga nuo grybautojų įkeltų nuotraukų. Visi puikuojasi pilnais krepšiais baravykų, raudonviršių, lepšiukų. Šių grybų nemažai mūsų kraštiečių prisirenka Josvainių seniūnijoje esančiame Svilių miške. Dabar jame, nežinia, ko daugiau – pačių grybų ar grybautojų? Bet tie, kurie šiame miške lankėsi, tuščiomis negrįžo.

„Vakar važiavau į naują vietą, nes ten, kur anksčiau grybaudavau, tuose eglynuose, kur patogu vaikščioti per samanas, dieną prieš tai nieko nebuvo, tuščia, net šungrybio neradau. Dabar užėjau į tokią vietą, kur auga drebulės, beržai, yra viena kita eglė, bet daugiau yra lapuočių, tai ten radau baravykų (jų buvo daugiausia), raudonviršių, lepšiukų. Buvo ir kitokių grybų – ūmėdžių, vadinamų žydukų, bet aš prie tokių net nesilenkiu.

Grybų yra, bet jie labiau po lapais pasislėpę, būna, kad eidamas net nuspiri. Pamatei kokį vieną, nusipjauni ir apsisuk rateliu, netoliese yra dar kokie 3–4. Kad augtų pavieniui, tokių nedaug. Dabar grybai jauni, gražūs, matosi, kad dabar – pats jų dygimas.

Pernai Svilių miške buvo daug šlapynių, šiemet tokių neužėjau. Negali sakyti, kad miškas yra perdžiuvęs, bet drėgmės – ne per daugiausia. Jei nebelis, miškas išsausės ir tada baigsis grybai“, – teigia grybautojas Kęstas.

Grybai – nuotaikai pakelti ir nervams nuraminti

Kaip pasakojo Kęstas, šįkart į mišką jis išvyko labiau norėdamas ne grybų prisirinkti, o nusiraminti.

„Žiūrėjau mūsų rinktinės rungtynes su Serbijos komanda. Tas pralaimėjimas taip sugadino nuotaiką, kad nusprendžiau važiuoti nervų nuraminti. Galvojau, pasivaikščiosiu po mišką ir tuo pačiu po naujas vietas pasižvalgysiu. Visai patiko, ramybė tokia, ir galva pailsėjo, ir grybų prisipjoviau (šypsosi).

Šiemet kas gerai, kad nėra nei uodų, nei kokių kitų geliančių vabzdžių, erkių irgi nepasigavau. Tik, štai, grybautojų – pilnas miškas, net vaikai grybauja. Matosi, kad kiti ima ne tik baravykus ar raudonikius, bet ir ūmėdes, kitokius grybus. Kai kurie tai net po didžiausią kibirą prisirinkę nešėsi.

Žodžiu, grybų yra, bet kiek ilgai taip bus, nežinia“, – sako grybauti mėgstantis kėdainietis.