Susirinkusiems Šviesiosios gimnazijos pirmokams pirmąją paskaitą skaitė ASU Filosofijos, psichologijos, profesinės edukologijos katedros lektorius Albinas Pugevičius.

Susirinkusiems Šviesiosios gimnazijos pirmokams pirmąją paskaitą skaitė ASU Filosofijos, psichologijos, profesinės edukologijos katedros lektorius Albinas Pugevičius.

Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje jau startavo Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) klasės veikla. Tarpusavio bendradarbiavimo sutartis pasirašyta birželio mėnesį, tad gimnazijoje jau lankosi ASU dėstytojai, skaitantys vaikams gamtos mokslų paskaitas.

Gamtos mokslų papildomiems užsiėmimams yra surinka 28 pirmokų klasė, kuri taip ir pavadinta – ASU klasė. Universiteto dėstytojai į Šviesiąją gimnaziją vyks ir paskaitas mokiniams skaitys penkis kartus.

„ASU klasės pagrindiniai mokomieji dalykai yra biologija, chemija, ekonomika, matematika. Per šiuos užsiėmimus mokiniai gilins savo žinias, įgis naujų. Džiugu, kad paskaitos sudomino ir kitus gimnazijos mokinius. Paskaitoje apie atliekų tvarkymą norą dalyvauti jau išreiškė ir mūsų gimnazijos trečiokai“, – sakė neformalaus ugdymo organizatorė Žydronė Smulskienė.

Pasak Astos Krasauskienės, direktoriaus pavaduotojos ugdymui, gimnazijoje vyks teorinės paskaitos, po kurių gimnazistai vyks į universitetą ir, remdamiesi savo įgytomis žiniomis, dirbs ASU laboratorijoje.

„Pirmokai pasiruoš teorinę dalį, kuri yra žymiai platesnė ir gilesnė nei mokyklos kursas. Atvykę į universitetą, padedami akademikų, gimnazistai atlikinės laboratorinius darbus“, – sakė pašnekovė.

ASU klasėje mokosi 28 mokiniai.

ASU klasėje mokosi 28 mokiniai.

Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė džiaugiasi sklandžiu bendradarbiavimu ne tik su ASU, bet ir su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) bei netrukus prasidėsiančiu bendradarbiavimu su KTU socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetu.

„Suformuotoje VGTU klasėje dėmesys skiriamas tiksliesiems mokslams, jau planuojame veiklas būsimai humanitarų grupei. Pradėjusioje veikti ASU klasėje vyksta ne tik mokymas – tai ir profesinis orientavimas, platesnis susipažinimas su universiteto veikla“, – pabrėžė gimnazijos direktorė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.