Kėdainių švento Jurgio parapijoje – džiugios nuotaikos. Į bažnyčią atkeliavęs naujai išlietas varpas šiems maldos namams grąžina balsą. 

Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčiai netrukus bus grąžintas balsas – į maldos namus jau atkeliavo 500 kilogramų sveriantis naujas varpas.

Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčiai netrukus bus grąžintas balsas – į maldos namus jau atkeliavo 500 kilogramų sveriantis naujas varpas.

„Prieš porą metų per Tėvo dieną pats buvau likęs be balso. Tada teko mišias aukoti pašnibždomis. Patikėkite – buvo didelis nepatogumas. Tad puikiai žinau, ką reiškia gyventi be galimybės garsiai apie save pranešti. O mūsų bažnyčia pritilusi gyveno kelerius pastaruosius metus. Nieko nėra liūdniau, kaip palikti bažnyčią be varpų gaudesio. Juk jie parapijiečius kviečia į maldą. Bažnyčia neturi būti tyli, ji turi garsiai skelbti savo tiesas“, – sakė
Kėdainių Šv. Jurgio parapijos klebonas, kunigas Artūras Stanevičius.
Ši įspūdinga gotikinė bažnyčia – ne tik pirmasis mūrinis pastatas Kėdainiuose, bet ir viena seniausių bažnyčių visoje šalyje. Tad parapijiečiai pagal išgales rūpinasi jos puoselėjimu.
„Bažnyčia, atlaikiusi visas negandas, veikia ir šiandien, kviesdama užeiti ir patirti Viešpaties artumo teikiamą ramybę bei paguodą. Deja, praėjęs laikas paliko ir nemažai žaizdų bažnyčios pastatui.
Viena tokių žaizdų – tai suskilę varpai. Šie varpai – brangi bažnyčios ir jos istorijos dalis, tačiau jie jau neskamba.

Gera žinia su kėdainiečiais džiaugėsi ir Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, pašventinęs naująjį varpą.

Gera žinia su kėdainiečiais džiaugėsi ir Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, pašventinęs naująjį varpą.

Labai džiaugiuosi, kad parapijiečiai susivienijo ir nutarė surinkti lėšų varpų gamybai. Varpo liejimo užsakymą mielai priėmė senas varpų liejimo tradicijas turinčios brolių Kruševskių liejyklos Lenkijoje specia­listai. Jie padarė projektą, parengė varpo formą ir pagaliau mus pradžiugino nauju varpu. Jis papuoštas Šventojo Jurgio atvaizdu, ant jo parašytas daugelį varpų puošiantis užrašas: „Gyvuosius šaukiu, mirusius apverkiu, žaibus tramdau““, – geromis naujienomis dalijosi kunigas A. Stanevičius.
„Mūsų varpas sveria maždaug 500 kilogramų. Jo atkeliavimas į bažnyčią tapo didele švente. Kol kas dar neskubėsime varpo kelti į varpinę. Iki lapkričio 8 dienos kėdainiečiai turi galimybę atvykti į bažnyčia ir savo rankomis prisiliesti prie naujojo varpo. Vėliau atvykę specialistai varpą pakels į jo vietą ir mes galėsime klausytis jo gaudesio“, – sakė kunigas A. Stanevičius.
Šv. Jurgio bažnyčioje yra du varpai, tačiau jie suskilę ir savo funkcijų nebeatlieka. Suskilę varpai, kaip maldos namų ir viso krašto istorijos dalis, liks savo vietose, o greta jų bus įkurdintas naujasis.
Varpo gamyba, atvežimas ir pakėlimas į vietą bažnyčiai kainuos apie 12 tūkstančių eurų. Kol kas surinkta dar ne visa suma. Parapijiečiai organizuoja rinkliavas ir nori kuo greičiau sumokėti skolą, kad ji neslėgtų bažnyčios pečių. „Esame dėkingi visiems, kas aukojo ir suprato mūsų norą gyventi ne tyloje. Kviečiame kėdainiečius pasidžiaugti mūsų gera žinia“, – sakė kunigas A. Stanevičius, nepamiršdamas sukalbėti maldų už geradarius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.